Tüm Saç Renkleri

20 Farklı Model / At kuyruğu İçin Resimli Anlatım Rehberi

Bu konuda 20’den fazla At Kuyruğu saç modelinin yapılışını Fotoğraflar ile adım adım anlatan resimli anlatımları derledim. Öncesi ve sonrasını görebileceğiniz bu saç yapım örneklerinde adım adım saç yapım aşamaları ile sizde evde çoğunu tek başınıza yapabilirsiniz.

Yukarıdan Örgülü At Kuyruğu

Tek başınıza yapamayacağınız ( Tersten durmanız gerekiyor ) örgülü at kuyruğu modeli özellikle okul çağındaki genç kızlar için hem saçlarınızın toplu durması hem de farklı ve güzel görünmenizi sağlayacak bir model. Uygulaması da çok basit. En son aşamada Fiyonk bir toka yardımı ile işlemi bitirebilirsiniz.

9778c84464d8685d0eea6a3ea8c9803a

Halkalı At Kuyruğu Yapılışı

Yapımı yaklaşık 5 dakika alan tek başınıza yapabileceğiniz en kolay saç modellerinden bir tanesi.

bc12502b09f61cab38a988c73d7cb23c

Kahküllü Saça Yarım Topuz At Kuyruğu

Kahküllü saçlarınızda tercih edebileceğiniz arka tarafı topuz gibi duran bu saç modelinde saçlarınızda abiye saç havası yaratabilirsiniz. Saç maşası ile doğal dalgalar yapıp saç klipsleri ve tokalar ile saçlarınızı bu uygulama ile yapmadan önce bir arkadaşınızda bir kaç kere denemenizi öneriyorum.

cc4e92b166a6f473a4ed3a6acbd796c1

Yukarından Örgülü At kuyruğu Yapımı

e20e465bbfb0f99a11af67fea6b64ff1

Yarım Örgülü At Kuyruğu Yapımı

0abec0aed72400be744379e2a90b59e8

Çift Düğümlü At Kuyruğu Yapımı

cift-dugum-at-kuyruk-001

Kalkık At Kuyruğu Yapımı

Aslında bu konuda çoğumuzun bildiği biz kadınların çok sık kullandığı at kuyruğu biçimi olan kalkık at kuyruğunun çok pratik bir şekilde nasıl uygulandığını göstermek istiyorum. Yapacağımız işlem çok basit düzgün bir şekilde at kuyruğunu iki taraftan ayırıp tam ortasına gelecek şekilde toka ile sabitlemek ve tokayı gizlemek.  Bu kalkık at kuyruğu eminim daha hoş görünecektir estetik açıdan.

kalkik-at-kuyruk-01

Yandan Örgülü At Kuyruğu Yapımı

Yapımını aşağıda göreceğiniz bu farklı örgü saç modeli gerçekten çok ilgi çekici. Özel davetlerde abiye bir kıyafetin üzerine bu saç modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

3508

Burgulu At Kuyruğu nasıl yapılır?

Öncelikle saç maşası ya da bigudi ile saçlarınızın ön tutamlarını hazırlamalısınız. Önde dalgalı duracak olan saç tutamları çok havalı durmanızı sağlayacaktır.

At kuyruğunu yapmak için ise saçınızın tümüne hacim sağlayan bir sprey sıkıp kurutma makinesinin yardımıyla kurutmalısınız.

Ardından saçınızı kulakların yanında ve arkada olmak üzere 3 parçaya ayırın. Hafif dalgalı görünmesini istiyorsanız işlem sonunda maşa yardımıyla hafif dalgalar kazandırın. Ve fırçalayın.

Arkada bıraktığınız saçınızı bir toka yardımıyla at kuyruğu yapın ve sıkı olmamasına özen gösterin. Yanda bıraktığınız tutamları geriye doğru alıp, maşadan geçirdiğiniz ve önde serbest kalmasını istedikleriniz hariç, arkada bağladığınız tutamın hemen üstünden çapraz olarak geçirin. Tel tokalarla tutturun.

Ardından ay kuyruğunuzu ikiye ayırıp yanlardan alıp at kuyruğunuzun üzerinde birleştirdiğiniz kısımların birleştiği noktadan geçirip yeni bir düğüm oluşturun ve firketeler yardımıyla tutturun. Saçınız gözünüze hoş görünüyorsa bitmiş demektir. Ufak oynamalar da yapabilirsiniz. 

En son yapacağınız işlem ise spreyle saçınızı sabitlemek olmalıdır.

20 farklı model / at kuyruğu i̇çin resimli anlatım rehberi 1

Ters Örgülü At Kuyruğu Yapımı

Ters örgülü at kuyruğu modeli yapılması pek kolay olmayan bir saç modeli  bu modeli yardım alarak çok kısa bir sürede yapabilrsiniz. At kuyruğu kullanmayı sevenlere oldukça değişik bir öneri.Bu saç modelini kesinlikle denemelisiniz.

20 farklı model / at kuyruğu i̇çin resimli anlatım rehberi 2

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et