implant
Tüm Saç Renkleri

Arıcılık İçin Gerekli Malzemeler

Arıcılık hayvancılığın birçoğu alt dallarından biridir. Bal arının çiçeklerden polenler yardımıyla topladı lezzetli sıvı yağ kolonlardaki peteklere taşıması ile oluşur. Baya lezzetli ve şifa dolu olan gıdaya çok fazla talep bulunmaktadır. Ama piyasadaki ucuz ve kalitesiz mallar insanların güvenini fazlasıyla sarsmaktadır. Bu yüzden organik balın fazlaca talebi bulunmaktadır. Aynı zamanda arıcılık yapmak isteyim malzeme temini ve bilgilendirme konusunda da insanlar çok mustariptir. Arıcılık işi yapmak isteyen ya da bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler sayfamıza göz gezdirmeleri baya faydalarına olacaktır.

Karpat Ana Arı

 Arıcılık Nasıl Ve Niçin Yapılır ?

 Arıcılık üç ana sebepten yapılmaktadır. Bunun birincisi ve en önemlisi ticari amaçlı yapılmasıdır. Doğal ve birçoğu sağlık sorununa iyi gelmesi sebebiyle çok talebi bulunmaktadır. Haliyle bu da yeni iş hayatına giren ve fazla para kazanmak isteyen atılımcıları arıcılık işine yönetmektedir. İkinci olarak ise insanlar kendi güvenilir ballarını yapmak istemektedir.

implant

 Bu yüzden sadece kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar malzeme satın alıp çok uzun bir süre hiç bal alma sorunuyla uğraşmamaktadır. Son olarak üçüncü grup ise yoğun iş stresi doğal ve huzurlu vakit geçirmek istemeleri sebebiyle hobi amaçlı arıcılık yapan gruptur. Hayvancılık ve ziraat insanların hobi amaçlı yaptığı işlerdendir. Bu sebeple insanlar. Boş vakitlerini bu şekilde değerlendirmektedir. Ayrıca arı dükkanı ve arıcılık dükkanı açarak arı malzemeleri ve arıcılık malzemeleri satarak güzel gelirler kazanan insanlarda vardır.

Arıcılık İçin Gerekli Malzemeler

Ana Arı :Ana arı olmadan bir arı kovanı oluşturamazsınız. Ana arılarında çeşitleri vardır : Anadolu Ana arı, Belfast (buckfast ) ana arı, İtalyan ana arı, Kafkas ana arı, Karnilyon ana arı, karpat ana arı, yığılca ana arı.

Erkek Arı Gözlü mum

Mum Sıkma Presi

Arı yemi

Arı Yemi ( Kek, Şurup, Arı keki ve arı şekeri )

Arı Maskesi ve kıyafetleri

Nitril Eldiven

Arıcı Aletleri ( Arıcı bizi, Arıcı Keseri, arıcı aparatı, At kılı arıcı fırçası, çerçeve tutma mantalı, zımba, sır tarağı, el demiri, lazerli bal bıçağı, mahmuz, Mum Bağlama Regületörü, mum eritme ibriği, oğul yakalama sepeti, yabani arı kapanı)

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et