Tüm Saç Renkleri

Anason Çayının Faydaları ve Tarifi

Anason çayı Mısırlılar tarafından işlenmiş olup, çeşitli amaçlar için kullanılmıştır. Tarihi oldukça eskiye dayanan bu çay oldukça faydalı olmaktadır. İlk olarak milattan önce 2000’li yıllarda kullanılmaya başlamış olan Anason çayı, günümüzde birçok insan tarafından tüketilmiştir. Eski mısırlılar tarafından kullanılmaya başlamış olan Anason çayı, Daha sonraları Avrupa’da da sıklıkla kullanılan bir çay olmuştur. Bundan yaklaşık olarak 4000 yıl önce kullanılan Anason çayı o zamanlar idrar söktürücü ve sindirim sorunlarına karşı kullanılmıştır. Anason bitkisi ilk olarak parfüm yapımında kullanılmıştır.

Antik Yunan çağında ise, ağrıları hafifletmede ve ağız kokusunda kullanılmıştır. 1800’lü yıllardan itibaren ise, koku imalatı, alkollü içeceklerde ve sabun yapımında kullanılmaya başlamıştır.

Günümüzde Anason bitkisi, içki üretimde, öksürük şuruplarında, dondurmalarda diş macunlarında kullanılırken, çayı da birçok insan tarafından kullanılmaktadır.

Anason Çayının Faydaları:

  1. Balgam sökücü olduğu bilinmektedir.
  2. Boğaz ağrılarını geçirir
  3. Akciğerlerinizi rahatlatır.
  4. Soğuk algınlığına yakalandıysanız daha kolay geçmesini sağlayacaktır.
  5. Sinüzit hastalığına karşı çok iyi geldiği bilinmektedir.
  6. Bronşit tedavisinde anason çayı kullanılmaktadır.
  7. Şişkinliğinizi azaltacaktır.
  8. Hazımsızlığa son derece etkilidir.
  9. Hıçkırığınız bir türlü geçmiyorsa anason çayı içmeniz önerilmektedir.

Anason çayı nasıl hazırlanır?

Anason çayını taze ya da kurtulmuş olan yaprakları ile ya da tohumları sayesinde hazırlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız bir bardak anason çayı için 1.5 çay kaşığı kurutulmuş anason yeterli olacaktır. Taze yapraklarından çayı hazırlayacaksınız o zaman bir bardak için 3 çay kaşığı taze yaprak yeterli olacaktır. Kaynamış suya anasonu atarak demlemeye bırakın. Ve demlendikten sonra içebilirsiniz. Genellikle uygu vermesinden dolayı uyumadan önce içilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et