Tüm Saç Renkleri

Amonyaklı Boyaların Zararları

en_ucuz_organic_sac_bakimi_170240_organic_natural_colors_sac_boyasi_6rr_ask_kizili_1679

 • Amonyaklı boyalar hem kanserojendir hem de saçlarınıza zarar verir. Amonyaklı boyalar yerine organik olan boyaları tercih edin!
 • BOYALARDA TERCİHİNİZİ ORGANİK BOYALARDAN YANA KULLANIN

  Çoğumuz kullandığımız saç boyamızın “İçindekiler” kısmına bakmadan, sadece rengi beğenerek alır ve kullanırız. Halbuki içeriğinde zararlı kimyasallar olan boyalar saçlarımıza zarar verdiği gibi kanserojen olmasıyla sağlığımızı da tehdit ediyor. Eğer alacağımız boyalarımızın içinde amonyak olmamasına dikkat edersek saçımıza gelecek zararı minimuma indirmemiz mümkün. Ancak organik boyalar alırken de dikkat edeceğimiz en önemli husus organik olduklarına dair bir sertifikaları olup olmadığını kontrol etmek olmalı.
  Organik boyalara alternatif olarak kullanabileceğimiz en doğal ve kimyasal içermeyen ürün ise kına. Kına aynı zamanda saç bakım ürünleri arasında özellikle son zamanlarda sık sık kullanılan bir içerik haline geldi. Kınayı gönül rahatlığıyla saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Aktarlarda rahatça bulabileceğiniz kınanın kızıl, siyah ve kahverengi renkleri mevcut. Kınayı yaparken ayrıca içine opsiyonel olarak ekleyeceğiniz zeytinyağı ve az miktarda bir elma sirkesi hem rengin daha güzel oturmasını sağlayacak, hem de aynı zamanda derinlemesine bir bakım yerine geçecektir!

  8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

  Yazar

  Nursu, özellikle abiye elbiseler ve parti elbiselerini sürekli takip etmeyi seviyor. Türkiye'deki ve dünyadaki tüm moda markalarının koleksiyonlarını takip ederken güncel modelleri de bizimle paylaşıyor.

  İlgili Yazılar

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı yorum için giriş yapın.

  Giriş Yap

  close

  Moda Yazarı Ol

  Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Et