Tüm Saç Renkleri

Allık nasıl sürülür

Kadınların maalesef en çok yaptığı makyaj hatası allık kullanımıdır. Ten renginden farklı tonlarda seçilen allığın kat kat sürülmesi inanın hoş bir görüntü oluşturmuyor. Peki allık nasıl sürülür? Öncelikle allık rengini ten renginize uyan bir tonda tercih etmelisiniz ki natürel bir görünüm elde edebilesiniz. Gelelim allık çeşitlerine. Eğer makyajı çok iyi yapamıyorsanız ya da yeni makyaj yapmaya başladıysanız, toz allığı kesinlikle kullanmamalısınız. Aynı zamanda yağlı cilde sahip olan hanımların da bu allık türünden uzak durması gerekir. Kullanımı en rahat olan allıklardan biri de krem allıktır. Özellikle kuru cilde sahip olanlarda harika sonuçlar verir. Yağlı cilde sahip olanlar için ise kusurların daha fazla görünmesine sebep olur. Likit allık genelde tüm cilt tipleri için uygundur. Pürüzsüz bir görünüm sağlar. Önce çizgilerle yüze sürülür, ardından cilde yedirilir. Bir de tabii yeni bir allık türü daha çıktı; jel allık. Jel allığın kalıcılığı uzun sürdüğü için genelde ağır makyaj gerektiren durumlarda kullanılması önerilir. Kullanımı sadece normal ve yağlı cilt tipleri için uygundur.

Allığı sürerken gülümseyin ve yanağın en yüksek noktasından sürmeye başlayın. Katman katman ve tabaka görünümünü engellemek için hafif darbelerde ve üfleyerek azar azar uygulayın. Unutmayın ki allıkta yapılan en büyük hatalardan biri de allığın yanaklarda çizgi gibi durmasıdır. Fırçayı aynı zamanda çene, burun üstü ve alnınıza da hafifçe değdirin.

allik_kullanimi

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et