Tüm Saç Renkleri

Alev Ombre Nedir – Uygulama renkleri ve Saç Modelleri

Alev Ombre, genellikle kızıl ve bakır renklerdeki sıcak tonların, Kahverengi, siyah, kestane gibi koyu tonlardaki alt zemine uygulanması ile elde edilen bir omre renk uygulamasıdır.

Alev Ombre Renkleri

Alev ombre de bu saç trendlerinin arasında yerini almış durumda. Daha çok kızıl tonlarında kullanılan bu teknik bakır-kızıl saç rengi aşıklarını çok mutlu edecek kesinlikle.

 alev ombre renkleri
Alev Ombre Renkleri

Örnek fotoğraflarda da göreceğiniz gibi sıcak tonlarda uygulanan bu ombre tekniği genellikle profesyonel olarak deneyimli kuaförler tarafından uygulanmaktadır. Renk geçişleri, boya tonları deneyim ve uzmanlık gerektirdiğinden evde bu ombre renklerini uygulamanızı tavsiye etmem.

alev ombre nedir - uygulama renkleri ve saç modelleri 3

Tek renk getirmek zor: içerisinde kızıl yada bakır saç renkleri olduğu için bu renkleri ileride ombreden vazgeçtiğinizde tek renk halinize getirmek de zor olacaktır. Bunun için açıcı kullanmanız gerektiğini de önceden bir uyarı olarak belirtmek isterim.

alev ombre nedir - uygulama renkleri ve saç modelleri 4
alev ombre nedir - uygulama renkleri ve saç modelleri 5

Aşağıdaki örnekte’de görebileceğiniz gibi bir şömine ateşi gibi saçların alt kısmının sıcak tonlarda bakır yada kızıl tonları renkler ile üstlere çıkıldıkça tonun azaldığı ve renginde geçişlerin olduğu ombre tekniği.

Tüm ombre modellerini ve renk tonlarını görmek için aşağıdaki konumuza da göz atabilirsiniz.

alev ombre nedir - uygulama renkleri ve saç modelleri 6
alev ombre nedir - uygulama renkleri ve saç modelleri 7
alev ombre nedir - uygulama renkleri ve saç modelleri 8

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et