Tüm Saç Renkleri

Aknilox Jel Nedir? Kullanıcı Yorumları

Aknilox jel ciltte sivilce oluşumuna sebep olan P. Acnes bakterisi üzerine etkili topikal antibiyotik grubu ilaçtır. Dermatologlar tarafından tek başına veya diğer ilaçlarla birlikte reçete edilebileceği gibi reçetesiz olarak da temin edilebilir.

Etken Maddesi

Aknilox etken maddesi makrolid grubu antibiyotik olan eritromisindir. İlacın her 1 gramında 20 mg ve 40 mg etken madde içeren ticari formları bulunmaktadır. Eritromisin uygulandığı bölgede bakterilerin protein yapılarını bozarak sivilce oluşumunu engeller.

Aknilox Jel Ne İçin Kullanılır?

Aknilox akne kremi cilt üzerinde bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır. Orta-yüksek şiddetli sivilce tedavisinde P. Acnes başta olmak üzere geniş bir bakteri popülasyonu üzerine etkilidir.

aknilox jel
Aknilox Jel Kaynak: fattumaramesy

Kullanım Şekli

Sivilceli bölgeyi temizledikten sonra günde 2 kez olacak şekilde ince bir tabaka halinde uygulayınız. 2 aylık bir sürede etkilerini göstermeye başlayacaktır. Tedaviye doktorunuzun belirttiği süre boyunca devam ediniz.

Aknilox hamilelikte kullanımı ile ilgili çalışmalar bulunmamaktadır. Genellikle hamileliğin ilk 3 ayında kullanılması önerilmez.

Muadil İlaçlar

Aknilox muadili ilaçlar Akela, Eritsa ve Eryacne’dir.

Yan Etkiler

Aknilox yan etkileri arasında en sık alerjik reaksiyonlar görülmektedir. Bunun yanı sıra ilacın içerisinde bulunan alkole bağlı olarak kızarıklık, kepeklenme, kaşıntı, cilt kuruması, yağlanma ve ağrı gibi durumlar ortaya çıkabilir. Cildinizde bu gibi yan etkiler oluştuğunda doktorunuza danışınız.

Fiyat

Aknilox %2 30 g jelin 2020 güncel satış fiyatı 21.77 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Seneler önce ergenlik sivilcelerim için kullanmıştım aknilox ve gayet memnun kalmıştım. Kokusu, yapısı bildiğimiz uhu gibi. Geçen gün yine aldım ve 2 gündür kullanıyorum. Sabah ve akşamüstü aknilox, gece yatmadan yüzümü yıkayıp acnelyse sürüyorum. Acnelysede 2.kürüm. Gayet iyi gidiyor. Sivilce lekelerimi açmaya, yüzümü parlatmaya başladı. Canım acnelyse

https://www.instagram.com/p/BN9ZoyAAf6Y/

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et