Tüm Saç Renkleri

Akne Temizleyici Set Nasıl Kullanılır?

Bir vakum aleti gibi görünen akne temizleyici set, yüzdeki akneleri ve siyah noktaları temizleyen bir yapıya sahip. Son zamanlarda sıklıkla reklamlarına da şahit olduğumuz bu sivilce temizleyicinin nasıl kullanıldığını bu içerikte anlatmaya çalışacağınız.

Akne temizleyici setler en çok tercih edilen ürünler olmaktadır çünkü kişiler set şeklinde ürünleri tercih ettikleri için yani tam anlamıyla cilt temizliği yapmak istedikleri için bu ürünleri tercih etmektedirler. Her setin kendine özel kullanım şekilleri olsa da mantıkları genel olarak aynıdır.

İlk önce ılık bir su ile yüz yıkanır.

Sonra sette bulunan jel yardımıyla yüz temizlenir. Bu jellerin seçimi cildinizin yağlı, kuru ya da karma olmasına göre seçebilirsiniz.

Jel ile yüzünüzü temizledikten sonra içerisinde salisilik asit bulunan bir tonik ile yüzünüzü, gözeneklerimiz temizlenir ve gözeneklerinizin sıkılaşmasını, içine toz girmemesi sağlanır.

akne temizleyici set nasıl kullanılır? 2

Üzerine de nemlendirici amacı ile tasarlanan ve set içerisinde bulunan nemlendiriciden bir miktar sürülür. Bu miktar yaklaşık olarak iki fırt şeklinde tabir edilir.

Bu uygulamayı birkaç ay yapmalısınız zira düzenli uygulamazsanız maalesef sonuç görmemiz imkansızdır çünkü cildimiz kendisi için uyguladığımız ürünlere ancak 21 gün içinde kesin olarak cevap verebilmektedir.

Bütün bunları göz önünde bulundurarak uygulamaları yapmanız ve sonuçlarını değerlendirmeniz en doğrusu olacaktır. İyi ve sağlıklı günler dileriz!

Akne Temizleyici Set Nasıl Uygulanır? – Video

Genel Değerlendirme

Bu akne temizleme seti genel olarak cildinize fazla uğraşmanız anlamına geliyor ki ne kadar doğru bilemedim. Yüzdeki sivilce içerisindeki irinleri almakta belki başarılı olabilir ama bana kalırsa çok dazla bu irinlerle uğraşmak da sağlıklı değil. Cilt uzmanlarına göre bu akne temizleme seti hem yararlı değil hem de sivilceleri azdırabileceği belirtiliyor. Bence akne temizleme maskeleri bu setten daha yararlı.

Akneler günümüzdeki en büyük cilt problemlerinin başında gelmektedir. Akneleri geçirmek için herkes kendine göre farklı çözümler üretmektedir. Herkesin ürettiği çözümler kendi cilt tiplerine göre olmalıdır çünkü yağlı bir cilt için kullanılan bakım setini eğer kuru ciltliler kullanırsa ciltleri daha da kuruyacaktır. Herkes kendi cilt tipine uygun bakım setlerini seçmekte ve uygulamaktadır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et