Tüm Saç Renkleri

Evde Adet Sancısı Nasıl Geçer

Adet döneminden bir hafta önce başlayan bel ağrıları , kasıklarda ağrılar , tatlı krizleri , ruhsal durumda değişmeler … Hepsi adet döneminin başlayacağına birer işarettir. En önemlisi ise adet olunan gün şiddetli reglli ağrılarının olması. Peki nasıl başa çıkacağız bu ağrılarla. İşte bunu siz değerli okuyucularım için araştırdım ve bir çok yol buldum. İşte size o yollar 🙂

evde adet sancısı nasıl geçer 1

Evde Adet sancısını Geçirebilmek için Yöntemler ve Uygulamalar

Adet sancısını regli ağrısını çok şiddetli çeken biri olarak aşağıdaki yöntemlerin tamamını uyguladım. Şu anda magnezyum tablet ve bitki çayları ile devam ettiğimi söyleyebilirim.

Bitkisel çaylar Adet ağrısını azaltıyor

Deneyip adet sancımın azaldığını hisettiğim ve onayladığım bitki çayları

İlk sırada Kaeanfil çayı (kesinlikle işe yarıyor.). Adaçayı ve Papatya çayı da.

ikinci olarak kekik çayı. Bir bardak suyu cezvede ısıtın. Su ısındıktan sonra içine bir tutam kekik atın ve demlenmesini bekleyin. Daha sonra sıcak sıcak için. İçine bal koyarsanız tadı daha da güzel oluyor. İsteğe göre de limon konabilir.

Diğer çaylar hafif etkili; Safran, zencefil, rezene

Neler iyi gelir

Eğer hafifletmek yerine tamamen geçirmek istiyorsanız aşağıda benimde sürekli kullandığım yöntemi kullanın.

Magnezyum tabletleri

Kesinlikle işe yarayan bir yöntem magnezyum tabletleri, adet olmadan önce alıyorsunuz, 10 gün boyunca günde bir tablet kullanıyorsunuz. sonuç olarak adet başladığında çok hafif bir şekilde geçiriyorsunuz.

Soğan Suyu

Size tavsiye edebileceğim bir diğer yöntem ise soğan suyu. Bir tane soğanın başına vurup kırarak bir litre suyun içinde haşlayın. Hazırladığınız soğan suyunu 15 gün boyunca günde iki bardak için.

Kiraz Sapı

Ayrıca son olarak benden de size bir öneri kiraz sapı. Bir bardak suyu kaynatın. Su kaynar halde 15 tane kiraz sapını içine atın ve 3-5 dk kaynatın. Daha sonra da demlenmeye bırakın. Sıcak sıcak için. İçine bal koymanıza gerek yok tadı zaten tatlı. Ama isteğe göre limon konabilir.

Ağrı Kesiciler

Ağrı kesicilerden de faydalanabilirsiniz. Ama ağır olmayan ağrı kesicileri kullanın ve doktorun önerdiği ağrı kesicileri kullanın.

Dikloron iğne , aleve isimli ağrı kesici

Sıcak Su Torbası Kullanmayın

Sakın ama sakın sıcak uygulamayın. Sıkı giyinin ve ayaklarınızı ve belinizi sıcak tutmaya çalışın. Çünkü uygulanan sıcak hem apandis patlamasına neden oluyor hem üreme sistemine zararlı. Kısırlığa bile yol açıyor.

Son olarak şunu da belirtmek isterim ki aşırı ağrı çekenler doktora başvurmalı. Çünkü ağrının sebebi rahim içi miyomlardır. Bu ağrılar fazla olursa miyomlar tüpleri tıkayabilir ve kısırlığa neden olabilir. Bu yüzden her kadının doktora başvurması gerekir.

Şimdiden kolay gelsin 🙂

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et