implant
Tüm Saç Renkleri

Adet Döneminde Saç Boyamak Doğru Mudur?

Kadınların adet süreçlerinde saç boyatıp boyatamayacakları veya boyanın tutup tutmayacağı çok merak edilen soruların başında gelmektedir. Pek çok hormonel değişimin meydana geldiği adet döneminde kadınlar genellikle saç boyatma işleminden uzak dururlar.

Hormonlar kadar vücutta ısı değişikliği de söz konusu olduğundan adet döneminde yapılan boya işlemlerinde sonuç istenildiği gibi olmayabilir. Eğer mevcut saç renginde boyama yapılıyorsa adet döneminde olmanın pek sakıncası olmaz ancak saç köklerine yapılacak işlemlerde veya saç açma, saç rengini değiştirme uygulamalarında vücut ısısının yüksek olması nedeniyle istenen rengin tutturulamamasına neden olabilir.

Röfle Veya Balyaj Yaptırabilirsiniz

Adet dönemindeyken radikal saç rengi değişiklikleri yapmak her ne kadar istenilen sonucu olumsuz etkilese de, röfle veya balyaj işlemlerinde ciddi bir etki söz konusu değildir. Özellikle kahverengi tonlarda boya yapmamaya dikkat edilmesi gereken adet dönemlerinde sarı veya açık tonlardaki röfle ve balyaj işlemlerinde vücut ısısının yüksek olması saçın daha çabuk açılmasını sağlayacaktır ve böylece saç açma işlemleri için ekstra çaba harcamak da gerekmeyecektir.

implant

Beyaz Saçları Boyamayın

Saçlarınızda yoğun beyazlar varsa ve kapatma işlemi yapmak için boyayacaksanız adet dönemi bu işlem için hiç de uygun olmayacaktır. Saçınızı ne kadar boyasanız da beyazlarınız istediğiniz gibi kapanmayacak ve boya tutmayacaktır. Saçlarınızdaki beyazlarda istemediğiniz kızıllar oluşsun istemiyorsanız adetinizin geçmesini beklemeniz daha uygun olacaktır. Aynı zamanda adet döneminde temiz saçlara boya uygulandığı takdirde deride yanma ve kaşıntı gibi hisler oluşabilir. Öte yandan boyanan saçlardaki rengin ilerleyen günlerde akmaya başladığına da şahit olabilirsiniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et