Tüm Saç Renkleri

Adele Hugo : Kara sevda hastalığının ilk tanısı

Adele Sendromu olarak da bilinen ( Aşk Takıntısı ) Bizim Türkiye’deki tabirimiz ile Kara Sevda hastalığı İlk olarak Dünyanın en çok bilinen kitaplarından birinin yazarı olan Sefiller’in yazarı Victor Hugo’nun en küçük kızı Adele Hugo’dan gelmektedir.

Adele Hugo, o zamanlar Fransanın en tanınmış ve güzel olarak nitelendirilen kadınları arasında gösterilmektedir. Balzac, onu antik çağlardan kalma bir heykel gibi gördüğü söyler. Juliette Drouette, Adèle’i hem tatlı hem de çekici olarak nitelendirir. 

adele hugo : kara sevda hastalığının ilk tanısı 1
Adele Hugo

Yine Adèle’nin o dönemli fotoğraflarına ve portrelerine baktığımızda hoş bir kadın göstermekteyiz. Yüzü, sempati yaratabilecek yumuşaklık olmadan çekici, acı dolu ve mutsuz görünüyor.

https://kimrendfeld.wordpress.com/2012/05/31/adele-hugo/

Bu güzel ve çekici yakın çevresinde bulunan asteğmene aşık oluyor, Asteğmen ilk başlarda ilgili gibi görünüyor olsa da sonrasında ilgisini geri çekiyor. Ancak Adele Hugo Teğmenin bu geri çekimesini ısrarla anlamak istemiyor. En sonunda Teğmen başka bir kadınla evleniyor. Adele Tedavi gördüğü sırada Teğmenin bir başka kadınla evlenmesini dahi aslında kendisini sevdiğini, teğmenin bir başka kadınla evlenmesini de yine kendisine olan sevgisinden ( şifreli ve sanrı ) olduğunu ifade ediyor.

Gider kendi içinde kurduğu bu aslı astarı olmayan sanrılar nedeni ile kişilik zedelenmesi yaşayan Adele en sonunda Paris sokaklarında avare ve tanınmaz bir şekilde yürürken şans eseri onu tanıyan bir kadın tarafından bulunuyor.

1872’de Adèle, zengin Parisli halkın akıl hastası akrabalarını sakladığı, pahalı ve gizli bir sağlık merkezi olan Maison de Madame Rivet’e yani akıl hastanesine yatırılıyor.

İşte Psikoloji’de Adele Sendromu ( aşk takıntısı ) Olarak bilinen kara sevda hastalığı da bu şekilde psikolojide yerini alıyor.

Tedavisi

Günümüzde Aşk Takıntısı ( kara sevda hastalığı ) Tedavisi en zor hastalıklardan birisidir çünkü bu kişilik bölünmeleri ve kişilik yoksunlukları zamanlar onarılamaz hasarlar bırakmaktadır, dahası çoğu hasta tedavi olmayı reddeder. Çeşitli ilaçlar ve Psikoterapi ile tedavi edilmeye çalışılmaktadır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et