Tüm Saç Renkleri


Rehber: Sarı Saç Renkleri ve saç boya Numaralar

Bir kere boyandıktan sonra kolay kolay vazgeçilmeyen sarı saç renkleri hakkında bilmeniz gereken her ayrıntıyı bu konuda sizlere aktarmaya çalışacağım. Doğal sarı saç renkleri tonlarından, boyayarak elde edebileceğiniz en açık sarı saç rengine kadar tüm sarı ton ve saç boyaları bu konuda.

Sarı Saç Renkleri Kimlere Yakışır

Sarı aslında ne sıcak ne de soğuk notr bir renktir. Ancak sarının içerisine dore katarsanız saçlarınız sıcak tonlarda olur. Ya da platin sarısı bir saç rengi yaparsanız soğuk bir saç rengi elde etmiş olursunuz. Bu nedenle satı tonları içerisinde barındırdığı ara renklere göre ten ve cilt alt tonunuza uyum sağlayacaktır.

Cilt alt tonu; Soğuk olanlara dore ( altın ) tonlarındaki saç rengi daha çok yakışır. Ten rengi dengelenir ve daha parlak ve canlı görünür.

Sıcak olanlar; daha soğuk renk tonunda olan platin – gümüş kristal satı tonlarını ve yine bebek sarısı gibi küllü sarı tonlarını tercih etmelidir.

Nort olanlar; hem sıcak hem soğuk tonlarda sarı saç renkleri tercih edebilirler.

Yine beyaz tenliler, sıcak tonları buğday ve esmer tenliler ise daha soğuk saç rengi tonlarını tercih edebilirler.

Sarı saç renkleri tonları;

Sarı saç renklerinin en açık tonu platin sarısıdır. Platin alında beyaz-gümüş tonlarını ifade eder. En koyu renk ise küllü koyu sarı tonudur.

-Ara renkler diye tabir ettiğimiz tonlar ise bal sarısı, çilek sarısı, dore sarı, bebek sarısı, kum sarısı, küllü sarı, karamel sarı, altın sarıdır.

Sarı Saç Renkleri
Sarı Saç Renkleri

Altın Sarısı: 9.3 

Kadınların en çok beğendiği ve kullanmak istediği saç rengi arasındadır. Çünkü sarı saç rengi kadınların en çok ilgisini çeken saç renkleridir. İçerisinde altın renkli yansımalar bulunur.

Küllü sarı: 8.1

Şimdilerde sarı saçın bu olağanüstü hafif ve mat tonları tüm ilgiyi üzerine çekiyor. Küllü sarı saç rengi kendine güvenen, havalı, alışılmadık ve ciddi bir izlenim oluşturuyor. Soğuk tonlardan oluşuyor.

Bal sarısı: 8.7

Sarı saç rengi skalasında yer alan bal sarısı saç rengi ise son zamanlarda yükselişe geçen bir saç rengi haline geldi. İddialı ve çarpıcı bir sarışın olmak istiyorsanız bu rengi kesinlikle denemelisiniz. Bal sarısı hem sarışın olma isteğinizi karşılayacak hem de kumral saç tonundan çok da uzak olmadığı için kumrallıktan da sizi uzaklaştırmayacak bir saç rengidir.

Platin sarısı: 11.1

Platin sarısı saç rengini hemen hemen her kadın merak etmektedir. Ancak biraz cesaret isteyen bu rengi herkesin kullanması doğru değil. Çünkü saç renginin hoş ve güzel bir görünüme sahip olması için cilt rengi ile uyum yakalaması gerekmektedir. Bu nedenle Platin sarısı her ten  rengi ile uyum sağlamaktadır. Platin sarısının uyum sağlayabildiği tenler açık ve buğday tenlilerdir.

Özellikle küllü kristal saç rengine bakmanızı tavsiye edebilirim.

Bebek Sarısı : 8.2

Bebek sarısı saç rengi platin saç rengine göre daha sıcak daha koyu tonda desek daha doğru olur. Platin ise daha soğuk daha açık bir sarıdır. İkisi karıştırılsa da bebek sarısı daha sıcak alt tonu bulunan bir renktir.

Kum sarısı: 8.1-9.1

Küllü sarı tonları da diyebiliriz. Ayrıntılı bilgili küllü sarı saç renkleri konumuzda bulabilirsiniz.

küllü kumral saç rengine çok yakın bir tondur. Kum sarısı saç renginin bu kadar sevilen bir ton olmasının ana sebebi çok doğal bir saç rengi olmasından dolayıdır.Kum sarısı saç renklerinde sarının parlak tonları bulunmaktadır. Küllü kumral saç rengine göre en ayırt edilebilir özelliği budur.

Çilek sarısı : 8.34

Benim en sevdiğim saç rengi tonlarındandır. Ayrıntılı olarak incelediğimiz çilek sarısı saç rengi konumuza bakabilirsiniz.

En göz alıcı saç renkleri arasında bulunur. En parlak saçlar olmasa da, insanlar ışık üzerinde parladıklarında  doğal yumuşaklıklarından ve çeşitli renk tonlarından gözlerini alamazlar.Hafif kızılımsı yansımalar çilek isminin verilmesinde etkili olmuştur.

Gümüş sarısı : 10.1

Gümüş sarısı saç rengi nasıl bir tondur diye ifade edecek olursak çok açık sarı saç rengidir. Son iki üç senenin çok fazla öne çıkacak saç rengidir. İçinde gümüş tonda yansımaları olan bir renktir. Klasik sarılardan sıkıldıysanız gümüş sarısı saç rengi ve modelleri size çok harika gelecektir. 

Yukarıda bahsettiğimiz sarı saç rengi tonlarına ait model görsellerini aşağıdaki örneklerimizden inceleyebilirsiniz!!

Tüm sarı saç renk ve boyalarını satın almak ve fiyatlarını incelemek için google alışveriş sayfasını inceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 202 yazı
Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de
Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)
Şunlar da ilginizi çekebilir
Ombre Modelleri ve Renkleri
Alev Ombre Nedir – Uygulama renkleri ve Saç Modelleri
Aslı Bekiroğlu Saç Rengi ve Modelleri
Saç Tebeşiri nedir? Nerede Satılır ? Ne kadar? Nasıl Kullanılır ?

Yorumlar (8 yorum)
Buse
Buse Cevapla
- 18:40

Merhaba ben 16 yaşındayım ve doğal saç rengim koyu siyah ten rengim buğday ve göz rengim koyu kahverengi saçıma daha önce açtırmadan sarı ve kızıla boyattim tekrar siyaha boyadım kendi doğal rengime döndüm şuan ve şimdi gri yada koyu sarı istiyorum sizce kötü dururmu hangisi olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara