Tüm Saç Renkleri


diş beyazlatma yöntemleri

Ters Ombre Nedir? Renkleri

Sanıyorum omre saç renklerini saçlarında denemeyen 30 yaş altı çok az kadın kalmıştır. Ancak Ters ombre modelleri için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil. Kuaförler bil tam olarak ters omre uygulamasını bilmiyor ya da hiç uygulamamış. Ombre geçişinden kesinlikle daha zor olan bu saç rengi uygulamasında saçların üst kısmı açıkken saç uçları koyu tonlarda oluyor.

Ters Ombre Nedir? Nasıl Uygulanır

Her zaman uygulanan ombre renklerde saçların dip ve üst kısımları doğal saç renginde yada daha koyu tonlarda olurken bu uygulamada ise saç dipleri daha açık tonlarda olurken saç uçları daha koyu tonlardadır. uygulaması kesinlikle kolay olmadığı gibi daha masraflıdır.

Ters Ombre Modelleri

Aşağıdaki örnek saç renkleri geçişlerinde de gördüğünüz gibi saç dipleri daha açık tonlarda. Bazı ters omre uygulamalarında saç uçları doğal renkte iken saç dipleri boyanarak farklı saç rengi uygulamaları da gerçekleştirilebilmekte.

Ters Ombre Modelleri
Ters Ombre Modelleri

Bu uygulama genellikle sıra dışı saç renkleri uygulayanların tercih ettiği bir saç rengi uygulaması olarak görülebilir. Çünkü genellikle uygulanan bu yöntemde renk algısı da farklıdır. Dolayısı ile alışılmışın dışında bir saç rengi seçimi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ombre modelleri ve omre ile ilgili bilmeniz gereken tüm bilgileri; Ombre renk seçimi nasıl yapılır, nasıl uygulanır, ombre saç nasıl tek renge döndürülür gibi ayrıntıları ilgili konumuzda bulabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 201 yazı
Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de
Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)
Şunlar da ilginizi çekebilir
Konazol şampuan Kullananlar – Ne işe Yarar?
2020 Saç Kesim Modelleri
Saç Fırçaları (taraklar) Hangi Saç Tipi İçin Kullanılır?
İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara