Tüm Saç Renkleri


diş beyazlatma yöntemleri

Rehber: Bebek Kumralı Saç Rengi

Özellikle kumral olan kadınların çocukluğundaki saç rengi sarı alt tonlu küllü tonlardaki bebek kumralı’dır. Çok güzel bir renk olan  bu saç rengi yani diğer adıyla gri kumral hem doğal hem de son derece güzel bir saç rengidir.

Bu saç rengi çoğu açık saç rengine sahip bebeklerin doğduktan sonra ortaya çıkan tonu olduğu için bu ismi almıştır. Son zamanlarda çok aranan bir o kadarda beğenilen bir tondur. İçerisinde hafif gri tonlar, gümüş tonları, ve sarı saç renkleri barındırır.

Kimlere Yakışır?

Bebek kumral esasen soğuk bir saç rengidir çünkü gri ve küllü tonları ağırlıktadır. Ancak içerisinde azda olsa dore sarı barındırdığı için sıcak renk tonları da vardır. Bu nedenle başta sıcak cilt alt tona sahip açık ve buğday tenli kadınlara yakışır. Bunun yanında beyaz tonlu ve nort cilt alt tonuna sahip kadınlara da son derece yakışan bir saç rengidir.

Bebek Kumralı saç boyama İşlemi
Bebek Kumralı saç boyama İşlemi

Bebek Kumralı Saç Boyaları

Bu saç rengini elde edebileceğiniz saç boyası ve numaralarını aşağıda belirttik. Aşağıdaki bilgiler size kolaylık sağlayacaktır. Bunlardan bir tanesi ile bu tonu yakalayabileceksiniz.

  • Igora royal 8.4 saç boyası (fiyatı: 29.99 TL)
  • Garnier 7.0 krem saç boyası (fiyatı: 9.81 TL)
  • Loreal Excellence 7.3 saç boyası (fiyatı: 20.99 TL)
  • Palette 7-0 saç boyası (fiyatı: 9.99 TL)
  • Colour Specialist C.expert 8.1 (fiyatı: 42.99 TL)
Sea Color Bebek kumralı saç boyası
Neva Color bebek Kumral Çok açık Kumral 9

Uygulaması:

Evde bebek kumralı saç rengini elde etmek çok fazla deneyiminiz yoksa zordur. Bunun en önemli nedeni aşağıda fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi bu saç renginin tam bir sa. boyası yoktur. A

Şayet saçlarınız küllü tonlarında ise %70 Loreal 7.13 + Loreal 8.32 Bal Köpüğü saç boyalarını karıştırarak bu saç rengini elde edebilirsiniz.

Açık Kahve tonlarında ise: Koleston ve Loreal’in 7.0,8.1 ve 9.1 eşit oranda yani 1/3 oranında karıştırarak saçlarınıza uygulayarak bebek kumralı elde edebilirsiniz.

Saç boyama işleminden sonra saçlarınızda hafif kızıllıklar ve turunculaşma varsa saç cilası işlemini uygulayabilirsiniz.

Bebek Kumralı saç boyası uygulama

Yazar Hakkında
Toplam 198 yazı
Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de
Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)
Şunlar da ilginizi çekebilir
Ombre Modelleri ve Renkleri
Rehber: Sarı Saç Renkleri ve saç boya Numaralar
Alev Ombre Nedir – Uygulama renkleri ve Saç Modelleri
Aslı Bekiroğlu Saç Rengi ve Modelleri

Yorumlar (1 Yorum)
Pingback: Kumral'dan Doğal Sarıya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara