Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Rugan Ayakkabı nedir? Modelleri

zamedya

Rugan kelimesinin aslı Farsça “revgen” şeklinde söylenir ve yağ demektir. Günümüz Türkçesinde rugan, ayakkabı yapımında kullanılan parlak sahtiyana denir. “Ruganlı” ise cilalı, parlak demektir.Ayakkabı yapımında kullanılan parlak renkli deriye verilen isimdir.

Özellikleri;

Köpek Dünyası
@ adessoizmir

Silinmesi ve temizlenmesi daha kolay olan rugan ayakkabı modelleri parlak yüzeye sahip olması ile daha çok tozlanmakta olan bir yapıdadır. Malzeme kalitesi olarak klasik ayakkabılara göre aynı olan rugan ayakkabı modelleri fiyat açısından da çok büyük bir fark göstermiyor. Önemli günlerde giyildiğini daha çok gördüğümüz bu ayakkabılar tabiri caizse giyen kişinin jilet gibi görünmesini sağlamaktadır.

Çizme Rugan ayakkabı @stil.istanbull

Birbirinden şık tasarımları ile kullanıcıları büyüleyen rugan ayakkabılar yalnızca silinerek temizlenebilme özelliği klasik ayakkabılara göre dezavantaj gibi görünse de aslında silme işlemine iki dakikalık bir süre harcanırken boyama işlemi en az beş dakika kadar sürdüğü için rugan ayakkabının temizlenebilmesi çok daha kolaydır.

Topuklu rugan ayakkabı @topuklubayanayakkabi
Stiletto Rugan Altın Rengi ayakkabı @ayakkabigunlugum
Gümüş rengi dolgu topuk ayakkabı
Gümüş rengi dolgu topuk ayakkabı

Yazar Hakkında
Toplam 193 yazı
Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de
Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)
Şunlar da ilginizi çekebilir
Neolit Taban Ayakkabı Nedir? Modelleri
Espadril Nedir? Ayakkabı Örnekleri
Vidala Nedir? Örnek Ayakkabı Modelleri
Bootie Bot Nasıl Giyilir?

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara