Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Excipial Lipo Krem Nedir? Kullanıcı Yorumları

zamedya

Excipial Lipo çeşitli sebeplerden dolayı ciltte oluşan kuruluk, kaşıntı gibi sorunların ortadan kaldırılmasında kullanılan su kaybını önleyici, antipruritik (kaşıntı giderici), keratolitik (ölü deriyi soyucu) ve antibakteriyel özelliklere sahip nemlendirici ve koruyucu losyondur. Geniş yüzeylere uygulanabilir oluşu ve ciltte alerjik yan etki göstermediğinden dolayı dermatologlar tarafından sıkça önerilen ilaçlar arasında yer almaktadır.

Excipial Lipo Etken maddesi

Konuda Yer Alan Başlıklar

Köpek Dünyası

Excipial Lipo etken madde olarak her 100 gramında 4 g üre içermektedir. 

Excipial Lipo Krem
Excipial Lipo Krem

Excipial Lipo Kullanım Alanları

Excipial Lipo ciltte görülen iktiyozis (balık pulu görünümlü kuru cilt hastalığı), kseroderma/kserozis (kuru cilt), atopik egzama ve asteatotik egzama gibi kronikleşen deri hastalıklarına bağlı ortaya çıkan cilt kuruluğunun tedavisinde kullanılır.

Kullanım Şekli: Doktorunuz tarafından başka şekilde önerilmediği sürece ilacı günde 2-3 kez rahatsızlık duyulan bölge üzerine sürerek uygulayınız.

Uyarı: Excipial Lipo açık yaralara uygulanmamalı ve süt çocuklarında kullanılmamalıdır. Gebeler için “C” kategorisi olan ilaç doktor tarafından gerekli görülmediği sürece kullanılmaz. İlacı kullanmaya başladıktan sonra hamile olduğunuzu öğrenirseniz hemen doktorunuza ya da eczacınıza başvurunuz.

Muadil İlaçlar

Excipial Hydro, Nutraplus, Urederm, Urepial

Yan Etkiler

Excipial Lipo içeriğinde bulunan etken ve yardımcı maddelere duyarlı olan kişilerde kaşıntı, kızarıklık, pullanma ve tahriş gibi yan etkiler görülebilir. Bunlar ilacın hafif yan etkileridir ve çok seyrek görülür. Bu gibi istenmeyen etkileri fark ettiğinizde ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuza başvurunuz. 

Fiyat

Excipial Lipo %4 emülsiyon 2020 güncel satış fiyatı 21.96 TL’dir.

Yazar Hakkında
Toplam 78 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Tetradox Nedir? Muadili Yan Etkileri ve Kullanların Yorumları
Dermovate Krem ve Saç Losyon Nedir? Muadili ve Kullananlar
Ecopirin Nedir? Kullananlar ve Muadili
Silverdin Krem Nedir? Etkileri ve Kullanlar

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara