Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Elektra Plus Jel Nedir? Kullananlar

zamedya

Elektra Plus çeşitli kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları ve romatizmal hastalıkların tedavisinde, kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, ezilme benzeri durumlar sonucunda ortaya çıkan ağrı, şişlik gibi durumların giderilmesinde kullanılan ağrı kesici, iltihap giderici, kas gevşetici ilaçtır.

Elektra Plus Etken Maddesi

Elektra Plus Jel her 1 gramında 12,5 mg deksketoprofen ve 2,5 mg tiyokolşikosid içermektedir. Deksketoprofen hafif ve orta düzeydeki ağrıların giderilmesini sağlar. Tiyokolşikosid ise kas gevşetici ve antienflamatuar etkisiyle iltihabın ve kaslardaki gerginliğin giderilmesinde etkilidir.

Elektra Plus Jel
Elektra Plus Jel

Elektra Plus Kullanım Alanları

Elektra Plus Jel öncelikli olarak ağrı, iltihap, kas gerginliği ile kendini gösteren kas-iskelet sistemi hastalıklarının bölgesel tedavisinde ağrı kesici ve iltihap giderici olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte ilacın sıkça reçete edildiği bazı durumlar şu şekildedir:

  • Kireçlenme (osteoartrit)
  • Eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğu ile seyreden romatoid artrit 
  • Eklemi çevreleyen yumuşak doku iltihabı (periartrit) gibi romatizmal hastalıklar
  • Ezilme ve burkulma gibi yumuşak doku rahatsızlıkları

Kullanım Şekli: Doktor tarafından başka şekilde önerilmediği sürece günde 2-3 kez ağrı hissedilen bölgeye hafifçe masaj yaparak uygulayınız.

Uyarı: Elektra Plus Jel 18 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz. Şiddetli böbrek yetmezliği ve karaciğer hastalığı olanlarda dikkatli kullanılmalıdır. İlacın ciltte egzama, açık yara ve yanık olan bölgelerle birlikte göz, dudak ve genital bölgeye uygulanması sakıncalıdır.

Elektra Plus Muadilleri 

Deksit, Destiyo, Detroit, Dexcoril, Dexplus, Flexmus, Leodex, Rastel Plus, Sarcophen, Tio- Dexiren, Tiyokas 

Yan Etkiler

Elektra Plus kullanımına bağlı olarak ortaya çıkabilecek yan etkiler arasında yüzde, gözlerde, dudaklarda veya dilde şişlik, solunum güçlüğü, ciltte kızarıklık, şiddetli kaşıntı, kabuklanma, kepeklenme, gözlerde sulanma ve fotosenstivite (ışığa karşı duyarlılık) sayılabilir. Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Bu gibi yan etkilerden herhangi birini fark etmeniz durumunda ilacı kullanmayı bırakıp en yakın hastanenin acil servisine başvurunuz.

Fiyat

Elektra Plus 30 gr jelin 2020 güncel satış fiyatı 21.94 TL’dir.

Kullananlar Ne Diyor ?

Dizde çarpmadan dolayı oluşan şişkinlik için kullandığım etkisini 2 günde gördüğüm jel. Sadece biraz derimde kızarıklık oldu onun haricinde yan etki hissetmedim.

Asrın Kesen

Yazar Hakkında
Toplam 78 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Tetradox Nedir? Muadili Yan Etkileri ve Kullanların Yorumları
Dermovate Krem ve Saç Losyon Nedir? Muadili ve Kullananlar
Ecopirin Nedir? Kullananlar ve Muadili
Silverdin Krem Nedir? Etkileri ve Kullanlar

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara