Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Ters Ombre Modelleri

zamedya

Saçlarda ombre modası uzunca bir süredir güzellik trendlerini kasıp kavuruyor ve hatta kuaförlerin en fazla uygulama yaptığı boya işlemi de ombre.Şimdi ombre saçlara yeni bir soluk geliyor, ters ombre.Yani açıktan koyu renge geçişe verilen isim.

Peki nedir bu ters ombre? Normal boyanan ombre saçlardan farkı nelerdir? Dilerseniz örnekleri ile birlikte göz atalım.

Köpek Dünyası

Sıradan ombre işleminde saçların dipleri açılmaz ve uçlarına ışıltılar, renk geçişleri katılır. Özellikle kumral,karamel altın sarısı ,küllü sarı, bebek sarıları, ombre işlemlerinde en fazla kullanılan renklendir. Bunlara ek olarak daha çılgın ombreler için saç uçlarına koyudan açığa doğru morlar, lilalar, pembeler de atılıyor.

Gelelim’ ters ombre ‘ modasına. Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi koyudan açığa doğru uygulanan saç boyama işleminin tam tersi olarak saç dipleri açık uçları ise daha koyu bir şekilde boyandığında ters ombre işlemi gerçekleşmiş oluyor. Kulağa biraz karmaşık geldiğini farkındayız. Model örnekleriyle bu boya tekniğini daha net kavrayabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 189 yazı
Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de
Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)
Şunlar da ilginizi çekebilir
Bemiks C Vitamini İle Saç Açma ve Boya Akıtma
Saç Fırçaları (taraklar) Hangi Saç Tipi İçin Kullanılır?
2020 Saç Kesim Modelleri
Yüz Tipine Göre Saç Kesim Modelleri

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara