Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Tears Naturale Göz Damlası Nedir?

zamedya

Tears Naturale göz damlası göz kuruluğunun ortadan kaldırılmasında kullanılan suni  göz yaşıdır. Özellikle lens kullananlar, bilgisayar başında çokça vakit geçirenler, kuru ve tozlu işlerde çalışanlarda sıkça görülen kuruluk göze zarar verebileceğinden dolayı suni nemlendiriciler ile destek sağlamak büyük önem taşımaktadır.

Tears Naturale eczanelerden reçetesiz olarak da temin edilebilir.

Köpek Dünyası

Tears Naturale Etken Maddesi 

Tears Naturale her mililitresinde 1 mg dekstran 70 ve 3 mg hipromelloz etken maddelerini içermektedir. Bu iki etken madde korneayı nemlendirerek doğal bir kayganlık sağlar. Doğal gözyaşı ile fizyolojik olarak benzer özellikler gösterir. 

Göz Kuruluğu için Göz Damlası   Tears Naturale
Göz Kuruluğu için Göz Damlası Tears Naturale

Tears Naturale Kullanım Alanları

Tears Naturale göz kuruluğunu tedavi etmek ve kuruluğa bağlı batma, yanma, tahriş gibi problemleri ortadan kaldırma amacıyla reçete edilmektedir. Güneş, rüzgar veya çeşitli sebeplere bağlı olarak gözde oluşan rahatsızlık hissinin ortadan kaldırılmasını sağlar.

Kullanım Şekli: Gözünüzde rahatsızlık hissettiğiniz durumlarda ilacı sorun hissettiğiniz gözünüze veya her ikisine birden 1-2 damla olacak şekilde damlatınız. Yalnızca gözde kullanım içindir. Eğer farklı göz damlaları ile eş zamanlı olarak kullanılacaksa uygulamalar arasında en az 15 dakika beklenmelidir.

Uyarı: Tears Naturale göz damlası gebelerde, emziren annelerde, çocuklarda ve böbrek hastalarında hekim tarafından aksi belirtilmediği müddetçe güvenle kullanılabilir.

Muadil İlaçlar

Cellufresh, Dryex, Duratears Naturale, Eyenat, Eyestil, Fullfresh, Hyonat, Lacryvisc, Larmabak, Lipotears, Lubtane, Luroan, Novaqua, Oculotect, Refresh, Siccafluid, Viscotears

Yan Etkiler

Tears Naturale kullanımına bağlı olarak en sık karşılaşılan yan etkiler bulanık görme, gözde hassasiyet, yabancı cisim hissi, gözde kuruluk ve rahatsızlık hissidir. Ayrıca daha seyrek olarak gözde kaşıntı, kızarıklık, ağrı, akma, çapaklanma; göz kapağında kızarıklık ve kabuklanma, baş ağrısı, deride batma hissi, ışığa karşı hassasiyet gibi yan etkiler de görülebilir. Bu gibi durumların ortaya çıkması durumunda doktorunuza başvurunuz.

Fiyat

Tears Naturale 15 ml solüsyonun 2020 güncel satış fiyatı 12.16 TL’dir.

Yazar Hakkında
Toplam 76 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Ecopirin Nedir? Kullananlar ve Muadili
Silverdin Krem Nedir? Etkileri ve Kullanlar
İliadin Burun Spreyi Nedir? Kullananlar
Klamoks Nedir? Şurup ve Tablet Kullananlar

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara