Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Levothyrox Nedir Etkileri Kullanıcı Yorumları

zamedya

Levothyrox, tiroid bezi yeteri kadar çalışmadığında ya da tiroid bezinin çalışmasını sağlayan hormonların hipofiz bezinden salgılanması yeterli olmadığında uzman hekimlerin hastalarına reçete ettiği ve dikkatli kullanılması gereken bir ilaçtır.

Tiroid hastalıkları tüm dünya genelinde hızlı bir şekilde artmakla birlikte guatr gibi hastalıkların görüldüğü bazı endemik bölgeler bulunabilir. Õzellikle tiroid bezinin çalışmasını sağlayan iyot eksikliği bulunan bölgeler ve kırmızı lahananın çok tüketildiği alanlar tiroit hastalıkları bakımından oldukça riskli gruplardır. Bu bölgelerin tiroit hastalıkları bakımından taranması ve hastaların uygun tedavi ile kontrol edilebilmeleri oldukça önemlidir.

Köpek Dünyası
Levothyrox
Levothyrox

Kullanım Alanları

Levothyrox ilacının kullanım alanları genellikle tiroid bezi patolojilerinin yaşandığı durumlardır. Tiroid yeteri kadar fonksiyonunu gösteremiyorsa ya da tiroid bezinde nodül, guatr gibi durumlar varsa, tiroit ameliyatları sonrasında guatr hastalığının tekrar etmemesi adına ya da tiroid kanserine yakalanan kişilerde tümörün büyümemesi ve geniş alanlara yayılmasını engellemek amacıyla hekimler sıklıkla bu ilaçtan faydalanır. 

Etken Maddesi

Levothyrox ilacının etken maddesi levotiroksin sodyum‘dur.  İçeriğinde yardımcı maddeler olan mannitol, mısır nişastası, kroskarmelloz sodyum, jelatin, susuz sitrik asit ve magnezyum stearat bulunur.

Yan Etkileri

Öncelikli olarak tedavi edilmemiş böbrek hastalığınız ya da karaciğer fonksiyon bozukluğunuz varsa bu ilacı kullanmadan önce hastalıklarınızı doktora bildirmeniz gerekir. Göğüs ağrısı ya da kalple ilgili herhangi bir rahatsızlığa sahipseniz doktorunuz, levothyrox dozunu kendisi ayarlayacaktır.

Bu ilaç genellikle antidiyabetik ilaçların etkisini azalttığından dolayı yine kontrollü kullanılmasında fayda vardır.

Dünya genelinde şimdiye kadar bildirilen en önemli yan etki, başta Fransa olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde kramp, baş ağrısı, narkolepsi gibi durumlar olarak bildirilmiştir. İlaç hakkında üretici firmaya dava açılmış ve bunun sonucu hala beklenmektedir. Yaygın olmayan diğer yan etkilerine bakacak olursak vücudun çeşitli yerlerinde ödem, yüzde kızarıklık ve yutma güçlüğü gibi olaylar görülebilir.

Muadilleri

Euthyrox, levotiron, tefor duotab.

Fiyatı

Levothyrox 2019 güncel fiyatı 6.60 TL‘dir.

Kullanıcı Yorumları

Rğer bir dozu atladıysanız, ya da unuttuysanız hatırladığınız anda alın. ancak;
Eğer diğer doza yakınsa unuttuğunuz sozu atlayıp sıradaki dozu alın. iki dozu aynı anda almanız kesinlikle önerilmez.
https://eksisozluk.com/entry/7655328

Yazar Hakkında
Toplam 5636 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Tetradox Nedir? Muadili Yan Etkileri ve Kullanların Yorumları
Dermovate Krem ve Saç Losyon Nedir? Muadili ve Kullananlar
Ecopirin Nedir? Kullananlar ve Muadili
Silverdin Krem Nedir? Etkileri ve Kullanlar

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara