Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Yüz Tipine Göre Saç Kesim Modelleri

zamedya

Yüz şeklinize uygun doğru kesimin ne olduğuna karar veremiyor musunuz?          O zaman bu yazı tam size göre demektir.

 Saç şekli uzun süreli bir kullanım için üzerine epey düşünülmesi ve yüz tipine uygun saç modelinin bulunması gerekir. Aksi takdirde kuaförden büyük bir hayal kırıklığıyla çıkmak çoğu zaman kaçınılmaz oluyor.

Köpek Dünyası

O halde yüz şeklinize göre ideal saç modelini yakalamak için yapmanız ve yapmamanız gereken şeylere biraz yakından bakalım..

Aşağıda aynı kaş kirpik göz burun ve dudak yapısında olan bir kızın yüz biçimine ve yüz standartlarına göre görünümün nasıl değiştiğine tanık olabilirsiniz.

OVAL YÜZ

En şanslı yüz tipi şüphesiz oval yüzler. Oval yüz tipine sahip olan kişiler makyajda şanslı oldukları gibi, saç modellerinde de şanslılar. Hemen hemen tüm saç tiplerinin yakıştığı yüz tipi olan oval yüzlüler için önerimiz, yüz hatları düzgün olduğundan , katlı saçlarda yakışır.

KARE YÜZ

Kare yüzlerde dikkat çeken köşeli çenelerin köşe kısımlarını yumuşatmak ve oval hale getirmek için; bob tarzı, küt saçlar, katlı kesimler veya omuz hizasında asimetrik kesimler kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca yüzünüz daha oval olsun isterseniz de yuvarlak kaküller kullanabilirsiniz.

Kare yüz tipine sahip kişiler ise dikkat çeken köşeli çenelerini gizlemekve yüzlerini daha küçük göstermek için küt saçlar ve kahkülü tercih edebilirler. Çok kısa saçtan hoşlanmayanlar omuz hizasında kesilmiş asimetrik saçları tercih edebilirler.

YUVARLAK YÜZ

Yuvarlak yüze sahip kişiler, uzun saçları tercih ederek yüzlerinin daha ince ve uzun görünmesini sağlayabilirler. Yana doğru kesilmiş perçemler ile daha ince bir yüze sahipmiş gibi görünebilirsiniz.

ÜÇGEN YÜZ

Püf nokta, çene hizasından başlayan ve saç uçlarına kadar inen dalgalar çenenin darlığını gizleyecektir. Kısa, düz ve katsız kesimlerden uzak durmalısınız. Kısa saç tercih edenler ise tepe kısımları bol katlı kesilmiş hacimli bir saç elde edebilirsiniz.

Üçgen yüzlüler, dikkat çeken dar çenelerini kamufle edecek şekilde bir kesim yaptırmalılar. Saç uçları hacimli, katlı kesimler tercih ederek yüzlerini oval yüze yaklaştırabilirsiniz.

KALP YÜZ

Kalp yüze sahip kişiler, alın açıklığını ve çenelerini geri plana itecek saç kesimlerini tercih ederek doğru bir görünüme ulaşacaklardır. Alnın genişliğini, yandan ayrılmış bir perçemle kapatarak doğru bir tercih yapabilirler.

Yazar Hakkında
Toplam 189 yazı
Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de
Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)
Şunlar da ilginizi çekebilir
Bemiks C Vitamini İle Saç Açma ve Boya Akıtma
Saç Fırçaları (taraklar) Hangi Saç Tipi İçin Kullanılır?
Ters Ombre Modelleri
2020 Saç Kesim Modelleri

Yorumlar (1 Yorum)
Pingback: 2013 saç kesim trendi › Bakımlı Kadın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara