Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Meteospasmyl Nedir?

Meteospasmyl gaz, şişkinlik gibi belirtilerle seyreden huzursuz bağırsak sendromu gibi fonksiyonel bağırsak hastalıklarının tedavisinde kullanılan antispazmodik (spazm çözücü) ve bağırsak hareketlerini düzenleyici ilaçtır. Doktor tavsiyesi ile veya eczacınıza danışarak ilacı kullanabilirsiniz.

Meteospasmyl Etken Maddesi

Meteospasmyl ilacı her bir kapsülünde 60 mg alverin ve 300 mg simetikon etken maddelerini içermektedir. Alverin bağırsak düz kaslarını uyarır ve kaslarda gevşemeyi sağlar. Simetikon ise köpük oluşumunu engelleyerek bağırsaklarda biriken gazın atılmasını sağlar.

Meteospasmyl nedir

Meteospasmyl Kullanım Alanları

Meteospasmyl bağırsak fonksiyonlarını etkileyen rahatsızlıklara bağlı olarak ortaya çıkan şişkinlik, hazımsızlık, gaz, karın ağrısı gibi semptomların ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadır. 

Kullanım Şekli: Doktorunuz başka şekilde önermediği sürece ilacı günde 2-3 kez yemeklerden önce bol su ile kullanınız.

Uyarı: Meteospasmyl ilacı 18 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz. Gebelerde ise “C” kategorisi olan ilaç, hekim tarafından gerekli görülmesi halinde reçete edilebilir.

Muadil İlaçlar

Aynı etken maddeleri içeren ilaç bulunmamaktadır.

Yan Etkiler

Meteospasmyl kullanımına bağlı olarak alerjik reaksiyonlar görülebilmektedir. İlacı almaya başladıktan sonra gırtlakta şişlik, ciltte kaşıntı ve kızarıklıkla seyreden kurdeşen, karaciğer testlerinde yükselme gibi durumlar ilaca karşı ciddi alerjiniz olabileceğini gösterir. Bu belirtilerin görülmesi durumunda ilacı kullanmayı bırakarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Fiyat

Meteospasmyl 60 mg / 300 mg kapsülün 2020 güncel satış fiyatı 22.06 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

2 kez bünyede alerjik reaksyona yol acip hastanelik eden ilac. spazm gidericilere alerjik olup olunmadıgı iyice ögrenilmeden alinmamali.

https://eksisozluk.com/meteospasmyl–881152

Mide ağrısını on dakikada geçirebilen muhteşem bir ilaç. sizi bütün gece kıvranmaktan kurtarabiliyor.

https://eksisozluk.com/entry/20044103

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 59 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Paxera Nedir? Kullanıcı yorumları
Tears Naturale Göz Damlası Nedir?
Terkur Krem Nedir?
Efercal Nedir? Etkileri ve Kullanımı

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara