Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Novalgin Nedir?

Novalgin antipiretik (ateş düşürücü), antispazmodik (kasılma önleyici) ve analjezik (ağrı kesici) etkiye sahip NSAİİ grubu ilaçtır. Eczanelerden reçetesiz olarak da temin edilebilen ilaç çeşitli yan etkilerine karşı dikkatli kullanılmalıdır.

Novalgin Etken Maddesi

Konuda Yer Alan Başlıklar

Köpek Dünyası

Novalgin ilacının her tabletinde 500 mg metamizol sodyum etken maddesi bulunmaktadır. Etki mekanizması tam olarak bilinmemekle birlikte metamizol etken maddesi merkezi ve periferik sinir sistemini doğrudan etkileyerek ağrı oluşumunu engeller ve ateşi düşür.

Novalgin Kullanım Alanları

Novalgin şiddetli veya diğer ilaçlara dirençli ağrının tedavisinde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli hastalıklarda ortaya çıkan ateş ve kas kasılmalarını giderici özelliği bulunmaktadır.

Kullanım Şekli: Novalgin ilacını doktorunuz başka şekilde önermediği müddetçe tek seferde 1-2 tablet olacak şekilde bol su ile, çiğnemeden yutunuz. Günde kullanılabilecek maksimum doz 8 tablettir. Yemekler emilimi etkilemediğinden dolayı ilacı aç veya tok kullanabilirsiniz. 

Uyarı: Novalgin ilacı gebeliğin ilk 3 ayında ve son 3 ayında kullanılmamalıdır. Gebeliğin 3-6. aylarında kullanılması gerekiyorsa kesinlikle doktor onayı alınmalıdır. 

Muadil İlaçlar

Adepiron, Andolor, Devaljin, Geralgine, Karmizol, Metamizol, Nogesic, Novakom-S, Novamizol, Novoplan, Onpyron, Sebon, Sedoral

Yan Etkiler 

Novalgin ilacının en yaygın yan etkisi idrarda renk değişikliğidir. Bunun dışında kalan tansiyon düşüklüğü, idrara çıkamama, ateş, vücutta şişme, ağızda yara, boğazda şişlik, nefes alıp vermede zorluk, deride kabarcıklar, kaşıntı, döküntü gibi durumlar ciddi yan etkilerdir. Bahsedilen ciddi yan etkiler ortaya çıktığında ilaç kullanımını bırakarak vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Fiyat

Novalgin 500 mg 20 tablet ilacın 2020 güncel satış fiyatı 7.63 TL’dir.

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 59 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Yüz Tipi Nasıl Belirlenir
İranın En Güzel 10 Kadını
Paxera Nedir? Kullanıcı yorumları
Tears Naturale Göz Damlası Nedir?

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara