Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

İnce Telli Saçları Kalın Gösteren 10 Uygulama

İnce telli saçlara sahipseniz bu durum saçlarınızın zor şekil almasına sebep olabilir. Saçlarınız sönük gibi durur ve hacim vermek zorlaşır. Ama güvenilir ürünler kullanarak saçlarınızı dolgun gösterebilirsiniz. Daha kalın ve sağlıklı görünen saçlar için uygulanacak yöntemleri sizler için derledik!

Siz de bu mucizevi ve hayat kolaylaştıran adımları uygularsanız göz alıcı saçlara sahip olabilirsiniz!!

Köpek Dünyası

Saç tellerini kalın ve Gür gösteren 10 Uygulama

1- Farklı Yönlere Tarayın

Kuru saçınızı normal taradığınız yönün tam tersine tarayarak daha hacimli görünmesini sağlaya bilirsiniz. Hep aynı tarafa taranan saç o yöne alışacağından saç sönük görünür ve kafa derisi için zararlıdır. Farklı yönlere taramak aynı zamanda kafa derisinin sağlığı için çok faydalıdır.

2-Doğru Şampuanı Kullanın

Sadece nemlendirici şampuan kullanımı hacim gereken saç için uygun değildir. Hacim ve dolgunluk vermesi için geliştirilen şampuanlar kullanılması gerekmektedir. Saç tellerini dolgunlaştıran ve tel sayısını çoğaltan ürünler piyasada mevcuttur. Doğal yağ içerikli ürünlerle saç teli oluşumunu destekleyebilirsiniz.

Silkience aloe vera şampuan

3- Kafa Derinize Masaj Yapın

Saçlarınızın daha sağlıklı uzaması için kafa derinize dairesel şekilde masaj yapın. Bu kan dolaşımını hızlandıracak ve saçlarınızın daha kolay, sağlıklı ve çabuk uzamasını sağlayacaktır.Hem de sizi rahatlatacaktır.

Saç Derisine Masaj

4- Kat Kestirin

Düz kesimler ince telli saçları olduğundan daha az gösterir.Saçlarınızın tamamı aynı boyda kesilmişse saça sönük bir hava katar. Katlı kesimlerde ise saç dolgunluk kazanır ve hacimli görünür. Katlı kestireceğiniz saç hem yüzünüzü ortaya çıkarır hem de cansız görünmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Kat Keratin

5- İyice Durulayın

İyi durulanmayan saçla şampuan ve krem kalıntıları bulunur ve buda saça zarar verir banyo sonrasında saçlarınızı bol suyla iyice durulayın.Saçta kalan ürünler saçta ağırlık yapacağı için basık ve yağlı görünmesine sebep olur.

Saçları Durulamak

6- Açık ve Koyu Renklerle Gölgelendirin

Açık ve koyu gölgeler eklemek saça derinlik kazandırmak konusunda en mucizevi yöntemlerden biridir. Tek renk kullanmak yerine küçük renk oynamaları yaparak olduğundan daha fazla kalın göstermeniz mümkün olacaktır. Sarı saç ince telli saçları seyrek göstereceğinden, çok açık sarı renkler tercih edilmemelidir.

Açık Renk ve koyu renk Gölge

7- Saç Köpüğü Deneyin

Saçınızı hacimlendirmek için şekillendirici olarak köpük formundaki ürünleri tercih edebilirsiniz.Saç köpüğünü saçınıza kökten uca yayın ve kolayca şekillendirin. Böylelikle hacimli saçların keyfini gün boyu sürebilirsiniz.

Saç Köpüğü Uygulama

8- Düzenli Saç Kestirin

Bu kural her stilde ve uzunlukta saç bakımı için zaten geçerlidir. Düzenli saç kesimi saçı düzgün bir şekilde tutarak saç uçlarının yıpranmış görünüme girmesini engeller ve bu da saçın kalın ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

9- Kuru Şampuan Kullanın

Kuru şampuanlar sayesinde saçınızı dilediğiniz an hacimlendirmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken saç diplerinize bir miktar uygulamak ve parmak uçlarınızla saçınızı karıştırmak. Bebek pudrası da aynı işlevi görür. Az miktarda saçınıza döktüğünüz pudrayı bir tarak yardımıyla saçınıza yayın. Taradıkça beyaz pudra görünümü ortadan kalkacaktır merak etmeyin. Ucuz ve oldukça kolay bir yöntemdir.

Kuru Şampuan

10- Saçlarınıza Dalga Veren Aletler Kullanın

Saçları hacimli göstermenin son yolu da maşa-bigudi vb aletler kullanmaktır. Günlük hayatınızda maşayla saç uçlarına vereceğiniz dalga daha hacimli saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Akşamdan saracağınız bigudiler de doğal bir dalga görüntüsü oluşturacaktır.

Saç maşası ve Bigudi

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 130 yazı
Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de
Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)
Şunlar da ilginizi çekebilir
Yüz Tipine Göre Saç Kesim Modelleri
Yüz Tipinize Uygun En güzel 40 Kahkül Kesim Saçlar
Sena Şener Saç Rengi ve Modelleri
Yana saç örgü modeli nasıl yapılır? Videolu Resimli Anlatım

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara