Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Muscoril Merhem Nedir? Kullanıcı Yorumları

Muscoril merhem kas ağrılarının tedavisinde kullanılan miyorelaksan (kas gevşetici) grubu ilaçtır. Kaslara sinir sistemi üzerinden etkili bir gevşeme sağlar. Aynı zamanda ağrı kesici ve iltihap giderici etkisi de bulunmaktadır. Eczanelerden reçetesiz olarak da temin edilebilen ilacın ciltte sebep olabileceği çeşitli yan etkilerinden dolayı doktor tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmemektedir.

Muscoril Etken Maddesi

Muscoril merhem her 1 gramında 2.5 mg (%0.25) tiyokolşikosid etken maddesi içermektedir. Tiyokolşikosid sinir sistemi üzerinden etki göstererek kas liflerinin gevşemesini sağlar.

Muscoril Merhem

Muscoril Kullanım Alanları

Muscoril merhemin temel kullanım alanı kas spazmını ve spazma bağlı ortaya çıkan ağrıyı ortadan kaldırmaktır. Fiziksel travma, yorgunluk veya çeşitli sinir sistemi hastalıklarına bağlı olarak ortaya çıkan kol ve bacak ağrısı, sırt ağrısı, bel ağrısı ve boyun ağrısı gibi sorunların tedavisinde reçete edilmektedir.

Kullanım Şekli: Doktor tarafından başka şekilde önerilmediği sürece ilacı ağrılı bölgeye günde 2-3 kez masaj yaparak uygulayın. 

Uyarı: İlaç hamilelerde, emziren kadınlarda, 15 yaşın altındaki çocuklarda ve hipotonik (gevşek) kas hastalığı bulunanlarda kullanılmaz.

Muadil İlaçlar

Adelex, Colciospa, Fixoline, Kenfix, Maxrelax, Maxthio, Muscal, Muscoflex, Muscomed, Musfixa, Myodin, Recoside, Redemus, Tefel, Thiospa, Tiorelax, Tyoflex

Yan Etkiler

Muscoril kullanımına bağlı olarak ortaya çıkabilecek yan etkiler uykuya eğilim, sersemlik, bulantı, kusma, ishal, mide ağrısı, ciltte döküntü ve kızarıklık gibi durumlardır. Bu etkilerin ortaya çıkması durumunda doktorunuza başvurunuz.

Fiyat

Muscoril % 0.25 30 gr merhemin 2019 güncel satış fiyatı 17.26 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Genelde sporcular tarafından sakatlıklıklarda kullanılan cok hızlı etkisini gosteren bir kas gevşetici. yarıştan 10 dakika once kullanıldıgında dahi kas hareketlerindeki ağrıyı, acıyı ciddi miktarda azalttıgı görülmüştür.

https://eksisozluk.com/muscoril–205554

Diğer kas gevşetici ilaçlar içinde, özellikle ampulü, en allerjen olanı. doktorlar vurunulması çok şartsa acil serviste filan vurunulmasını öneriyorlar.

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 59 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Paxera Nedir? Kullanıcı yorumları
Tears Naturale Göz Damlası Nedir?
Terkur Krem Nedir?
Efercal Nedir? Etkileri ve Kullanımı

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara