Tüm Saç Renkleri


diş beyazlatma yöntemleri

Kadınlar Neden Çiçek Sever

Bu sorunun cevabını en çok erkekler merak ediyor olmalı… Kadınların çiçeklere olan düşkünlüğü yıllardır tartışılıyor. Sadece belirli bir bölgede değil tüm dünyadaki kadınların, çiçeklere karşı zaafı olduğunu biliyoruz. Aslında bunun birden fazla nedeni var.

1- Kadınlar, erkeklere göre doğaya daha çok düşkün!

Yapılan araştırmalara göre kadınların doğaya ve doğadaki canlılara karşı hassasiyeti erkeklere oranla oldukça fazla. Çiçekler bir anlamda kadınlara doğayı hatırlatıyor, sakinleştiriyor ve rahatlamalarını sağlıyor. Gerginlik sezdiğiniz anda işin sinyali aslında güzel bir çiçek. Eve yakın bir çiçekçi tercih edebilir ya da online sitelerden çiçek siparişi verebilirsiniz. 

Kadınlar ve Çiçek
Kadınlar ve Çiçek

2- Kadınların koku duyuları erkeklere oranla yaklaşık %50 daha fazla gelişmiş.

Bu nedenle kadınlar bir koku duyduğu zaman beyin frekansları çok daha farklı çalışıyor ve tabii ki bu güzel bir kokuysa mutluluk hormonları salgılanıyor. Bir kadını mutlu etmek istiyorsanız güzel kokan bir çiçek sepeti hazırlayabilirsiniz. Mutluluk işte bu kadar kolay!

3- Kadınların dekorasyona olan ilgisi ve merakı! 

Kadınlar gerek ev dekorasyonuna gerek iş yerindeki masa dizaynına birçok erkeğe göre daha fazla önem gösteriyor. Bir dekorasyonu güzelleştirmek istiyorsanız yine çiçekler size çok yardımcı olacaktır. Özellikle canlı çiçekler kullanarak evinizde ya da ofisinizde kendinize bir yaşam alanı oluşturabilir, banyo ve mutfak gibi alanlarda yapay çiçekler kullanarak da dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. 

4- Kadınlar, erkeklere göre hayatlarında daha fazla renk kullanıyor.

Yine kadınların kıyafetten, aksesuarlara kadar birçok alanda erkeklere oranla daha çok renkli seçimler yaptığını biliyoruz. Renkleri seven bir kadın elbette rengarenk çiçeklere de bayılacaktır. 

Tabii ki birçok erkek kadınlar gibi doğaya, kokulara, dekorasyona ve renklere eğilimli olabilir ama bilimsel araştırmalar kadınların bu konularda daha duyarlı ve ilgili olduklarını gösteriyor. Belki de bu maddeler bir kadının neden çiçek sevdiğinin cevabıdır

Yazar Hakkında
Toplam 5295 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Genç Odaları İçin Yaratıcı Dekorasyon Önerileri
Yeni Nesil Yüzeyler ile Evinizi Baştan Yaratın
İstanbul Real Estate Firmaları Hakkında
Yılbaşı Partisi İçin Süsleme Fikirleri Örnekleri

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara