Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Ginera Nedir?

Ginera halk arasında doğum kontrol hapı olarak bilinen ilaçlar arasında yer alan Kombine Oral Kontraseptif (KOK) grubu ilaçtır. KOK grubu ilaçların içerisinde bulunan östrojen ve progesteron vücutta FSH ve LH hormonlarının etkisini baskılayarak yumurta ve yumurtanın yerleşmesi için uygun ortam oluşumunu engeller.

Ginera doğru kullanıldığında gebe kalma ihtimali sıfıra yakındır. İlaç kullanımı bırakıldığında ise hormon seviyeleri normale dönecek ve yumurta oluşumu gerçekleşeceğinden dolayı tekrar hamile kalınabilir.

Köpek Dünyası
 Ginera doğum kontrol hapı
Ginera doğum kontrol hapı

Ginera Etken Maddesi

Ginera ilacının her drajesinde 0.075 mg gestoden ve 0.03 mg etinilestradiol etken maddelerini içermektedir. Etinilestradiol çok güçlü bir östrojendir ve vücutta FSH hormonunu baskılayarak yumurta gelişimini engeller. Progesteron türevi olan gestoden ise yumurta oluşumunu baskılar ve ilacın esas etkisini ortaya koyar.

Ginera Kullanım Alanları

Ginera ve diğer KOK grubu ilaçlar gebeliği önlemenin en etkili ve güvenilir yöntemidir. Doğrudan yumurta gelişimini ve yumurtalıklardan atılımını baskılar. Aynı zamanda rahim duvarının gebeliğe uygun bir hal almasını engeller.

Kullanım Şekli: İlaç kullanılmaya adet kanamasının ilk gününden itibaren başlanır. 21 gün boyunca her gün 1 draje su ile yutulur. Kullanıma 7 gün ara verdikten sonra yeni kutuya başlanır. İlaç ilk günden itibaren koruyuculuğu göstermeye başlar.

Uyarı: İlacı kullanmayı unutmanız halinde aklınıza gelen ilk anda o günün dozunu alarak sonraki günden itibaren eski düzeninize dönebilirsiniz. Eğer 1 gün içerisinde hiç ilaç içmediyseniz sonraki gün 2 draje; 2 gün boyunca hiç ilaç içmediyseniz sonraki 2 gün ikişer draje alarak içerek dozu tamamlayabilirsiniz.

Muadil İlaçlar

Reginon

Yan Etkileri

Ginera kullanımına bağlı olarak depresif ruh hali, baş ağrısı, bulantı, memede ağrı ve hassasiyet, kilo artışı gibi yan etkiler sıklıkla görülür. Sıvı tutulumu, migren, kusma, ishal, döküntü, kontakt lense karşı tolerans kaybı, kilo kaybı ve pıhtı oluşumuna yatkınlık gibi durumlar ilacın daha seyrek görülen yan etkileridir.

Fiyat

Ginera 21 draje ilacın 2019 güncel satış fiyatı 33.28 TL’dir.

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 59 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Paxera Nedir? Kullanıcı yorumları
Tears Naturale Göz Damlası Nedir?
Terkur Krem Nedir?
Efercal Nedir? Etkileri ve Kullanımı

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara