Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Kuaförlerin Kullandığı Saç Boyaları

Kuaförlerin profesyonel anlamda kullandığı saç boyaları ve hangi ürünlerle işlem yaptığı büyük merak uyandırıyor. Bu konumuzda da kuaförlerin kullandığı boya markalarını, açıcıları ele alacağız.

Kuaförler Hangi Saç Boyalarını Kullanır?

Kuaförlerin kullandığı ürünlerde, saçın yıpranmasını önlemek ve elde etmek istenilen renklerin en iyi şekilde olması için profesyonel saç boyaları kullanıyor. Fakat elde edilecek sonuçları riske atamamak için seçilecek olan saç boyası renkleri ve saç boyası markaları en yüksek kalitede olmalıdır. Saç boyama işlemi, en üst seviye kaliteye sahip boyalardan yapılmalıdır. Kuaförlerin de kullandığı saç boya markalarını sizler için sıraladık.

-Natulika Amonyaksız Saç Boyası

-Davines Pigments Saç Boyası

-İgora Royal Saç Boyası

-Loreal Majirel Saç Boyası

-Loreal İnoa Saç Boyası

-Artego Supers Saç Boyası

 Loreal İnoa Saç Boyası
Loreal İnoa Saç Boyası

Kuaförlerin Kullandığı ve Evde Kullanılan Saç Boyaları Arasındaki Fark Nedir?

Kuaförlerde kullanılan boyaların evde kullanılanlara kıyasla en büyük farkı renk farklılıklarıdır. Evde elde edilen renk sonucuyla , profesyonel boya kullanımının sonuçları farklıdır.Kaliteli boyalar, doğru rengi tutturmayla doğru orantılıdır.

-Kuaförlerin taktikleri uygulamaları daha uzman elinden olduğu için, doğal saç renginize en yakın tonun bir kaç alt tonunu saçlarınıza uygularlar.

-Saçlarınızda ki renk ile cilt renginiz arasında boyanın yüksek kalite seçilmesi sebebiyle uçurum bir fark oluşmaz.

-Fakat saçlarınıza sizin uyguladığınız boya ile bir uzmanın uyguladığı boya aynı da olsa yapılan işlemler farklı olduğu için fark yaratabilir.

 İgora Royal Saç Boyası
İgora Royal Saç Boyası

-Kuaförde kullanılan boyada yıpranmayı azaltıcı ürün kullanılmaktadır. Ev tipi boya setlerinde ise böyle birşey söz konusu değildir.

-Ev tipi boya setlerinde renk skalası, profesyonel anlamdaki boyalara göre daha azdır.

Natulika Saç Boyası
Natulika Saç Boyası

-Kuaför saç boyalarında renk vermeyi hızlandırıcı ürün kullanılmaktadır. Ayriyeten açıcı işlemleri evdekine kıyasla daha az yıpratıcıdır ve sonuçları istenilen gibi olmaktadır.

 Loreal Majirel Saç Boyası
Loreal Majirel Saç Boyası

Kuaförler Hangi Saç Açıcısını Kullanır?

Saç açıcısı, saç rengini kademeli olarak açan kimyasallara denir. Saç açıcıları sprey, krem ,toz ve jel formunda olur. Kuaförlerde kullanılan saç açıcılar genellikle krem/likit formdadır. En iyi saç açıcı, kuaförünüzün önerdiği, saç tipinize uygun olan açıcıdır. 

Genellikle saç boyasına doğru oranın homojen bir şekilde karıştırılması ile elde edilen, saç rengi açıcı oksidan çeşitleri profesyonel kullanımlar için uygun görülür.

Amonyaksız doğal bileşenlerle hazırlanan saç açıcı jel yağ ise, her saç tipinde 30 dakikada uygulanarak bir tona kadar açılmayı sağlayabilir.

Profesyonel ve kişisel kullanımlara göre değişebilen saç açıcı çeşitleri en iyi sonuç almanız için özenle seçilip satışa sunulur. Özellikle saç açıcı boya kutuları içerisinde yer alan talimatlara uymanız gerekir.

Saç Açıcı Markaları

-Kerastase

-Olapleks

-Wella Coleston

-Schfarzkoff

-Nashi

-Davines

-İgora

-Sebastian

Kuaförler Keratin Kullanır Mı?

Saçımızın temel ana maddesi, kopmaya ve aşınmaya dayanıklı keratin adı verilen bir proteindir. Saça uygulanan boya, fön, düzleştirme, maşa gibi işlemler sonrasında zaman içinde saçımızın temel keratin dokusunda ve saçı koruyan dış kapaklarda fiziksel ve kimyasal aşınmalar oluşur. Bunun sonucunda, saç nemini tutamaz hale gelir, kurur, esnekliğini kaybeder ve şekil almakta zorlanır. Saçımızın sürekli kabaran, elektriklenen bir görüntü alması, fönsüz şekil almaz hale gelmesi ve hatta kolay kırılması saçın keratin dokusunu kaybetmesinden kaynaklanır.

Kuaförler de tabii ki keratin bakımı uygular. Geçici bir çözüm de olsa ara ara tekrarlanarak bu işlemlerden kaynaklanan yıpranmaların önüne geçilmiş olur. Zaten açıcı ve sürekli boyası tekrarlanan saçlar bu keratin bakıma ihtiyaç duyar ve gereklidir.

Argentina Keratin
Argentina Keratin

Keratin Bakımı Avantajları

-Ev tipi şampuan bakım kremi şeklindeki keratin bakımı günlük bir etki sağlarken, kuaför salonlarında ısı ile uygulanan keratin bakımı 3-4 aylık kalıcı etki gösterebilmektedir.

-Her gün fön çekmek zorunda olan kişileri bu zahmetten kurtarmaktadır.

Evde Keratin Yüklemesi
Evde Keratin Yüklemesi

Keratin Bakım Dezavantajları

-Saçta aynı parlak ve düz görüntü için, uygulamanın yenilenmesi gerekmektedir. Ancak yenilemenin sık tekrarlanması durumunda saçta hasarlanma riski yüksektir.

-Saçta geçici parlaklık sağlayan bu işlem, özellikle açık renkleri tercih eden ve sık boya yaptıran kişilerde aşırı kuruma etkisi yaratabilmektedir.

İgora Saç Açıcı
İgora Saç Açıcı

Kuaförler Saç Açıcısı Kullanırken Yıpranmaması İçin Ne Kullanır?

Profesyonel alanda yapılan saç açma işlemlerinde , yıpranmayı, aşınmaları ve saça boyanın vereceği hasarı azaltmak amaçlı ürünler kullanılmakta. Olaplex de bunlardan bir tanesi ve en çok tercih edilen kurtarıcı ürün.

Saç açma işleminde kullanılan, açılırken saçı kırmayan, koparmayan hatta kırılma ve kopmaları engelleyen, devrim niteliğindeki Olaplex saç açıcı, boya veya açma işlemi için saçın yapısını onararak saçı hazır hale getirir. Saç yapısındaki bozulmaları toparlayarak sağlıklı bir duruma gelen saçta, açma işlemindeki saç kopmalarına bağlı olan kayıpları en aza indirerek saçın boya ve açma sürecini sağlıklı bir şekilde düzene koyar. Olaplex ile istenilen tona kadar işlem uygulanabilmektedir.

Olaplex saç Açmak için Bakım seti
Olaplex saç Açmak için Bakım seti

Olaplexin İçeriği

OLAPLEX seti 2 farklı üründen oluşmaktadır; 

No.1 Bond Multiplier: Açma işlemlerinde saçı güvence altına almak, yıpranmış saçlarda renk değişikliği yapılması için sağlıklı bir zemin hazırlamak ve salonda üst seviye bir bakım servisi için kullanılabilen konsantre formüle sahiptir.

 No.2 Bond PerfectorTermal onarım uygulamalarından önce ve sonra kullanılabilir. Keratin öncesinde kullanılması uygundur. Zarar görmüş ve yıpranmış saçlarda, saça zarar vermeden açma işlemi gerçekleştirilir. Saç yapısında doğrudan etki ederek, saç yapısını güçlendirir ve direncini artırır. Saçların daha güçlü, daha sağlıklı olmasını sağlarken, saç renginin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar.
Olaplex en iyi seviyede renklendirme servisi yapmayı sağlayan bir üründür.

Evde kullanım için de Olaplexin setleri mevcuttur. İnternet üzerinden ya da güvendiğiniz bir kuaför salonundan satın alabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 187 yazı
Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de
Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)
Şunlar da ilginizi çekebilir
Bemiks C Vitamini İle Saç Açma ve Boya Akıtma
Ünlülerin Kullandığı Saç Boyası Markaları Nelerdir?
En Çok Tercih Edilen Saç Boyaları ve Markaları
Buğday Tenlilere ve Esmerlere Hangi Saç Renkleri Yakışır

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara