Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Zorante Jel Nedir? Kullanıcı Yorumları

Zorante sedef hastalığı başta olmak üzere çeşitli cilt sorunlarında reçete edilen retinoid türevi ilaçtır. Retinoidler 50 yılı aşkın süredir birçok dermatolojik hastalığın tedavisinde kullanılan sentetik A vitamini bileşikleridir. Zorante 3. jenerasyon retinoid olup amaca yönelik (selektif) etki göstermekte ve diğer retinoidlerin sebep olduğu istenmeyen etkileri en aza indirmektedir.

Zorante Krem Etkin Maddesi

Konuda Yer Alan Başlıklar

Köpek Dünyası

Zorante kremin her 1 gramı 1 mg (%0.1) tazaroten etken maddesi içermektedir. A vitaminine benzer etki gösteren bu madde hücrelerde bulunan reseptörleri direkt olarak uyarmaktadır.

Zorante Kullanım Alanları

Zorante jel vücut yüzeyinin %20 lik kısmından daha fazlasını kaplayan ve plaklarla seyreden sedef hastalığının tedavisinde reçete edilmektedir. Bununla birlikte düşük-orta şiddetli sivilce ve siyah nokta problemlerinin giderilmesi için de kullanılabilir.

Zorante Jel

Kullanım şekli: Zorante kremi doktorunuz başka şekilde önermediği müddetçe daha öncesinde temizlediğiniz sorunlu bölgeye ince bir tabaka şeklinde uygulayınız. İlacın besinlerle bir ilişkisi bulunmamaktadır. Uygun olan ilacın günde 1 kez kullanılmasıdır. Daha fazla kullanılması hızlı iyileşme sağlamayacaktır.Tedavi süresi sedef hastalığında 12 ay, sivilce tedavisinde ise 12 hafta kadardır. 

Uyarı: İlaç tahrişe sebep olabileceğinden dolayı sağlıklı cilt bölgelerine ve açık yaralara uygulamayınız.

Muadil İlaçlar

Tazotene 

Yan Etkileri

Zorante kullanımına bağlı olarak en sık ortaya çıkan yan etkiler uygulanan bölgede kızarıklık, kaşıntı, yanma ve tahriştir. Bununla birlikte ilacın ciltte soyulma, iltihap, ağrı, çatlama, kanama ve cilt renginde değişiklik gibi yan etkileri de raporlanmıştır.

Uyarı: Zorante tedavisi süresince cilt UV ışınlarına (güneş ışığı, solaryum, PUVA) karşı daha duyarlı hale gelir . Bundan dolayı ilaç uygulanan cilt bölgesi en az 15 SPF güneş kremi ve giysiler ile korunmalıdır.

Fiyat

Zorante % 0.1 30 mg jelin 2019 güncel satış fiyatı 47.97 TL’dir.

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 59 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Paxera Nedir? Kullanıcı yorumları
Tears Naturale Göz Damlası Nedir?
Terkur Krem Nedir?
Efercal Nedir? Etkileri ve Kullanımı

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara