Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Kadınlar için estetik görünümün vazgeçilmezi olan manikür, evde kolay bir şekilde aşamalandırılarak yapılabilir. Manikürün temel amacı, bakımlı ve sağlıklı tırnaklara sahip olmaktır. Bu işlemi fazla vakit ayırmadan, pratik bir şekilde evde de uygulamak mümkün.

Hangi kadın bakımlı tırnaklara sahip olmak istemez ki!!

Köpek Dünyası

Manikürü tüm ayrıntılarıyla ve evde kolaylıkla bu işlemi nasıl yapabileceğinizi sizlere konumuzda aktaracağız.

Sırasıyla nasıl yapılacağını anlatalım;

-Öncelikle, tırnakların tüm oje ve boyalardan arındırılması gerekmektedir. Bir asetonlu pamuk ile tırnaklar silinir ve iyice temizlendiğinden emin olunur.

Manikürlü French Oje’li bakımlı tırnaklar

-İlk aşama tamamlandıktan sonra, ellerin kesinlikle kuru olması gerekir ve tırnak kısaltılacaksa, törpü ya da tırnak makası ile kısaltılır. İstenilen şeklin verilmesi için törpülenir. 

-Küt tırnak ya da yuvarlak tırnak şekli tercih edilebilir. Törpü seçimi de oldukça önemlidir. Tırnağı törpülemek için cam törpü kullanılması daha yararlı olacaktır. Kağıt törpüler ise tırnak yüzeyini parlatmak için oldukça faydalıdır.

UNUTMAYIN!!! Törpüleme işlemi her seferinde aynı yöne doğru yapılmalıdır. Aksi halde tırnağa zarar verebilir!!

-Törpüleme işlemi bittikten sonra, tırnaktaki ölü deriden kurtulma aşamasına geçilir. Bunun için bir kütikül çubuğu kullanılır. Bu kütikül çubuğu ile tırnak etleri geriye doğru itilir. Bu etlerin çok fazla ittirilmemesi gerekir, aksi takdirde tırnak etinin kanamasına neden olabilir.

Kaynak: @hbaharc

-Geriye ittirme işleminden sonra tırnak etlerini yumuşatmak ve daha sonraki kesme aşamasına yardımcı olmak için tırnak etlerine vazelin ya da yumuşatıcı özelliği olan bir krem veya losyon sürülür. Bu işlem etleri daha kolay ittirmenize yardımcı olacaktır.

-Daha sonra eller manikür suyunda 3 – 4 dakika kadar bekletilir. Manikür suyunun önceden hazırlanması, manikür sırasında kişiye kolaylık sağlayacaktır. Tırnaktaki renk dengesini sağlamak için suya birkaç damla limon suyu sıkılabilir, limon sağlıklı tırnak yapısı için önemlidir.

-Tırnaklar suda bekletildikten sonra eller kurulanır. Ölü deriden kurtulma işlemine geçilir. Bunun için tırnak etine özel bir et makası kullanılması gerekmektedir. Etleri çok derine inmeden kesmek gerekir.

Manikür Seti

Tüm bu işlemler bittiğinde manikürümüzü tamamlamışız demektir. Son olarak yoğun nemlendirici kremle el ve tırnaklarımızı nemlendirebiliriz. Tercihen tırnak cilası veya oje kullanabiliriz.

Önemli not: Her manikür uygulamasından sonra kullandığınız aletleri alkolle ya da kolonya yardımıyla dezenfekte etmeyi unutmayın!

Evde muhteşem tırnaklara sahip olmak işte bu kadar kolay ve pratiktir!!

Siz de sağlıklı tırnaklar istiyorsanız anlatmış olduğumuz adımları uygulayabilirsiniz.

Profesyonel Manikürlü Tırnaklar

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 130 yazı
Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de
Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)
Şunlar da ilginizi çekebilir
Aknefloks Nedir? Kullananlar ve Sivilce İzleri
Note BB Krem ’01 Light’
Göz Çevresi İçin Bitkisel Yağların Kullanımı ve Tavsiyeler
Quick Fix Facials – Anti Blemish Mud Mask – Yüz Maskesi

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara