Tüm Saç Renkleri

Terbisil Krem Nedir? Etkileri – Kullanıcı Yorumları

Terbisil krem antimikotikler grubunda yer almaktadır. Antimikotik ilaçlar mantara bağlı enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Hekim tarafından reçete edilebileceği gibi eczaneden reçetesiz olarak da alınabilir.

Terbisil Etken Maddesi

Terbisil krem her 1 gramında 10 mg (%0.1) Terbinafin Hidroklorür etken maddesi içermektedir. Terbinafin etken maddesi T. Rubrum, E. Floccosum, Malassezia Furfur ve Kutanöz Candida türü mantarların çoğalmasına engelleyerek, sebep oldukları enfeksiyonları ortadan kaldırır. 

Terbisil Kullanım Alanları

Terbisil krem yukarıda bahsedilen mantar türlerinin sebep olduğu atlet ayağı hastalığı, kasık kaşıntısı, saçkıran, isilik, Pitriyazis versicolor (samyeli) gibi sorunların tedavisinde kullanılmaktadır.

Terbisil Krem

Kullanım Şekli: Uygulanacak bölgeyi temizledikten sonra Terbisil kremi günde bir kez ince bir tabaka halinde sürün ve yavaşça ovarak ilacı yedirin. Yalnızca haricen kullanım için uygundur. Enfeksiyonlar birkaç gün içerisinde iyileşme gösterse de kullanıma doktorunuzun tavsiye ettiği süre boyunca devam ediniz.

Muadil İlaçlar

Corbinal, Laminox, Lamisil, Mikonafin, Mycocur, Terminus

Yan Etkileri

Terbisil kremin en sık görülen yan etkileri ciltte soyulma ve kaşıntıdır. Bunun dışında daha seyrek olarak kabuklanma, renk değişikliği, kızarıklık, yanma, tahriş gibi etkiler görülebilmektedir. 

Uyarı: Terbisil krem yüz için kullanılmaz. Gözle temas etmesi halinde bol su ile yıkayarak doktorunuza başvurunuz. Çocuklarda kullanımı ile ilgili detaylı çalışmalar bulunmamaktadır.

Fiyat

Terbisil % 0.1 15 mg krem 2019 satış fiyatı 9.03 TL’dir.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 23 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Bilaxten Nedir? Yan Etkileri
Vitamin B12 Nedir? Hangi Besinlerde Bulunur? Eksikliği ve Belirtileri nelerdir?
Yazz 24+4 Tablet Nedir?
Bactrim Nedir? Kullanıcı Yorumları

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara