Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Terbisil Krem Nedir? Etkileri – Kullanıcı Yorumları

Terbisil krem antimikotikler grubunda yer almaktadır. Antimikotik ilaçlar mantara bağlı enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Hekim tarafından reçete edilebileceği gibi eczaneden reçetesiz olarak da alınabilir.

Terbisil Etken Maddesi

Konuda Yer Alan Başlıklar

Köpek Dünyası

Terbisil krem her 1 gramında 10 mg (%0.1) Terbinafin Hidroklorür etken maddesi içermektedir. Terbinafin etken maddesi T. Rubrum, E. Floccosum, Malassezia Furfur ve Kutanöz Candida türü mantarların çoğalmasına engelleyerek, sebep oldukları enfeksiyonları ortadan kaldırır. 

Terbisil Kullanım Alanları

Terbisil krem yukarıda bahsedilen mantar türlerinin sebep olduğu atlet ayağı hastalığı, kasık kaşıntısı, saçkıran, isilik, Pitriyazis versicolor (samyeli) gibi sorunların tedavisinde kullanılmaktadır.

Terbisil Krem

Kullanım Şekli: Uygulanacak bölgeyi temizledikten sonra Terbisil kremi günde bir kez ince bir tabaka halinde sürün ve yavaşça ovarak ilacı yedirin. Yalnızca haricen kullanım için uygundur. Enfeksiyonlar birkaç gün içerisinde iyileşme gösterse de kullanıma doktorunuzun tavsiye ettiği süre boyunca devam ediniz.

Muadil İlaçlar

Corbinal, Laminox, Lamisil, Mikonafin, Mycocur, Terminus

Yan Etkileri

Terbisil kremin en sık görülen yan etkileri ciltte soyulma ve kaşıntıdır. Bunun dışında daha seyrek olarak kabuklanma, renk değişikliği, kızarıklık, yanma, tahriş gibi etkiler görülebilmektedir. 

Uyarı: Terbisil krem yüz için kullanılmaz. Gözle temas etmesi halinde bol su ile yıkayarak doktorunuza başvurunuz. Çocuklarda kullanımı ile ilgili detaylı çalışmalar bulunmamaktadır.

Fiyat

Terbisil % 0.1 15 mg krem 2019 satış fiyatı 9.03 TL’dir.

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Glividin Nedir? Etkileri ve Muadilleri
Sistral Krem Nedir? Muadili ve etkileri
Paxera Nedir? Kullanıcı yorumları
Tears Naturale Göz Damlası Nedir?

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara