Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Evde Pedikür Nasıl Yapılır?

Tıpkı cildimiz ve saçlarımız gibi el ve ayak bakımımız da son derece önemlidir. Bilhassa yaz aylarında ayaklarımıza açık ayakkabılar, sandaletler tercih ederiz. Özellikle bu mevsimin gelmesi ile ayak bakımına daha çok özen göstermeye çalışırız. Eğer kuaföre gidecek zamanınız yoksa ayak bakımınızı yani pedikürünüzü evde de yapabilirsiniz.

Tüm detaylarıyla pedikürün nasıl kolaylıkla yapılabileceği bu yazımızda!!

Köpek Dünyası
Pedikürlü Ayak

Ayakların gerekli bakımı yapılmadığında ayaklarda tırnak mantarı, topuklarda çatlama ve gelişen bir takım enfeksiyonlar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle düzenli olarak pedikür uygulamak , ayakların hem hijyenik hem de estetik açıdan göze hitap etmesini sağlar.

Bakımsız ayaklar genellikle kötü kokulara maruz kalır ve sosyal açıdan hayatı olumsuz etkileyebilir. Ayaklarımızın güzel bir bakımla arınması; gün boyu koşuşturmacalarımızın verdiği ağrılardan uzaklaşmamıza yardımcı olurken, aynı zamanda vücudumuzun dinlenmesini sağlayacaktır. 

Pedikür Seti : @ beautifulsenemblog

Evde pedikür nasıl yapılır?Öncelikle bir kovaya sıcak su doldurun. Bu suyun içerisine ortalama 3-4 yemek kaşığı karbonat ilave edin. Ayaklarınızı 20 dakika bu suyun içinde bekleterek etlerinizin yumuşamasını sağlayın.

Ayaklarınızın tüm bölgesini havlu yardımı ile kurulayın. Tırnaklarınızı istediğiniz boyutta kesin. Tırnaklarınızı kestikten sonra pedikür makası yardımı ile tırnak kenarınızdaki etleri kesin.

Doğal Ponza topuk Taşı

Tırnaklarınızdaki katikülleri küçük tahta parçası ile itebilirsiniz. Ya da bunun için üretilen et itici alet kullanabilirsiniz.

Ayak topuklarınızı topuk taşı ile ölü derilerden arındırın. İyice temizleyin, bu işlemi nazikçe yapmaya özen gösterin.

Topuk Törpüsü

Son olarak oje sürmek , cila veya ayak bakım kremleriyle bakım yapmak sizin seçiminiz olacaktır.

Manikür ve Pedikürlü Ayak @ilknurdoffical

Siz de bakımlı ve hoş görünen ayaklara sahip olmak istiyorsanız kuaför konforundaki bu adımlarımızı mutlaka deneyin..

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 128 yazı
Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de
Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)
Şunlar da ilginizi çekebilir
Andorex Gargara Nedir?
Novalgin Nedir?
Aknefloks Nedir? Kullananlar ve Sivilce İzleri
Note BB Krem ’01 Light’

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara