Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Champix Nedir? Yan Etkileri ve Kullanıcı Yorumları

Champix sigara ve nikotin bağımlılığında reçeteli olarak kullanılan ilaçtır. Sinir sistemi üzerinden etki gösteren ilacın doktor kontrolü olmadan reçetesiz kullanımı son derece tehlikelidir. 

Uyarı: İlaç kullanıyor olmak kişinin sigarayı kesin bırakabileceği anlamına gelmemektedir. Çünkü insanları sigara içmeye yönelten bağımlılık hissinin yanı sıra bu durumun bir alışkanlık haline gelmesidir. İlaç biyokimyasal etkilerini beyinde gösterirken sigarayı asıl bıraktıracak olan kişinin iradesidir.

Köpek Dünyası

Champix Etken Maddesi

Champix her bir tabletinde 1 mg Vareniklin Tartarat etken maddesi içermektedir. Vareniklin beyinde bulunan nikotinik reseptöre nikotinin bağlanmasını engeller. Bu sayede sigara içmenin beyinde oluşturduğu etkiyi ortadan kaldırır.

Champix Sigarayı bırakmak için en etkin ilaçlardan olduğu söylenmekte
Champix Sigarayı bırakmak için en etkin ilaçlardan olduğu söylenmekte

Champix Kullanım Alanları

Champix sigara bağımlılığının tedavisinde kullanılmaktadır. Nikotin içermeyen ilaç beyindeki reseptörler üzerinden etki gösterir. Bu sayede vücudun sigara ihtiyacını azaltırken sigarayı bıraktıktan sonra ortaya çıkan yoksunluk hissini baskılar. Ayrıca içilen sigaralardan alınan zevki azaltır ve kişinin sigaradan uzaklaşmasını sağlar.

Kullanım Şekli: Champix tablet doktorunuzun belirttiği şekilde sabah ve akşam bol su ile yutulur. İlacı kullanmaya düşük dozdan başlanmalı ve yavaş yavaş doz artırılmalıdır.

Muadil İlaçlar

Champix ile aynı etken maddeyi içeren ilaç bulunmamaktadır.

Sigarada tek bağımlı yapan madde Nikotindir.
Sigarada tek bağımlı yapan madde Nikotindir.

Yan Etkileri

Champix kullanımına bağlı olarak en sık görülen yan etkiler bulantı, kusma, ishal, hazımsızlık, iştah azlığı, uyku hali, yorgunluk, baş dönmesidir. Bunun dışında daha seyrek görülen ciddi yan etkiler ise göğüs ağrısı, ateş, enfeksiyona yatkınlık, nefes darlığı, öksürük, görme bozukluğu, konuşma zorluğu, kalp ritminde değişiklikler, kulak çınlaması, cinsel fonksiyon değişikliğidir.

Uyarı: Huzursuzluk, depresyon, mutsuzluk, hayattan zevk alamama, intihar düşüncesi gibi durumlar hissettiğinizde doktorunuza başvurunuz.

Fiyatı 

Champix 1 mg 56 tablet ilacın 2019 güncel satış fiyatı 368.96 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Eczaneden 380 tl ye aldığım ilaçtır.
20 yıldır içiciyim. 10 kere bırakmışlığım var, en uzunu 1.5 yıl. ilk günler, daha çok içmeye başladım. 9-10’uncu günlerde ufaktan sigara içerken bulantı gibi emareler başladı. sigarayı tam bitiremeden, doygunluk hissi gelmeye başladı. Günde bir buçuk paket içerken, 17. gün sabah birden bıraktım. sabah 2 saat sonra içtim, sonra 2-3 tane daha içtim. öğleden sonra içmedim. ilacı içmeye devam ediyorum ancak hafta sonu bırakıcam ilacı da.

https://eksisozluk.com/entry/98327557

Günde iki paket sigara içerdim.Sekiz yıldır içmiyorum. Hayatımda öyle bir evre hiç olmamış gibi sanki..
Bu ilacı bir arkadaşım önermişti.
Kullanacaklara vereceğim en önemli tavsiye: Hani günde iki tane içeceksiniz ya..gece içeceğiniz ilacı uyumaya yakın içmeyin.Hiçbir anlamı yok. İlacı, aktif olacağınız bir zaman dilimine denk gelecek şekilde için.

https://eksisozluk.com/champix–1410873?p=88

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 62 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Glividin Nedir? Etkileri ve Muadilleri
Sistral Krem Nedir? Muadili ve etkileri
Paxera Nedir? Kullanıcı yorumları
Tears Naturale Göz Damlası Nedir?

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara