Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Muskazon Nedir? Kullanıcı Yorumları

Muskazon kas ağrısı, kaslarda spazm ve hareket kısıtlılığı gibi şikayetlerin ortadan kaldırılmasında hekimler tarafından sıkça reçete edilmektedir. Eczaneden reçetesiz olarak da temin edilebilen ilacın doktor kontrolü olmadan kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Muskazon Etken Maddesi

Konuda Yer Alan Başlıklar

Köpek Dünyası

Muskazon her bir tabletinde 250 mg klorzoksazon ve 300 mg parasetamol etken maddelerini içeren kombine ilaçtır. Klorzoksazon santral sinir sistemi üzerinden kas gevşetici etki göstermektedir. Parasetamol ise birçok ilacın içeriğinde bulunan ağrı kesici ve ateş düşürücü etken maddedir.

Muskazon

Muskazon Kullanım Alanları

Muskazon ağrılı seyreden iskelet ve kas hastalıklarında semptomların ortadan kaldırmak ve kişinin hayat kalitesini yükseltmek amacıyla kullanılmaktadır. Hastalarda fizik tedavi ve istirahat tedavisine ek olarak reçete edilmektedir.

Lumbago, Eğri Boyun Hastalığı (Tortikollis), Üst Servikal Omurga Sendromu gibi hastalıkların yanı sıra iltihabi veya travmaya bağlı kas ağrısında Muskazon tablet kullanılmaktadır. 

Kullanım Şekli: Doktorunuz aksini belirtmediği sürece ilacı günde 3-4 kez olacak şekilde bol su ile kullanınız. İlaçla birlikte alkol kullanmayınız.

Muadil ilaçlar

Mepadol, Parafon

Yan Etkileri

Muskazon kullanımına bağlı olarak en sık görülen yan etkiler anksiyete, karın ağrısı, sinirlilik, ishal, iştahsızlık, hazımsızlık, bulantı, kusma, kaşıntı, renk değişikliği, sık idrara çıkma, güçsüzlük, halsizlik, uyku hali ve ödem şeklindedir. 

İlacın daha az görülen, daha ciddi yan etkileri ise depresyon, ağız kuruluğu, duygu değişikliği, terleme, üşüme, adet kanamasında uzama, çarpıntı, nefes darlığı, börek sorunlarıdır. Bu gibi etkiler görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.

Uyarı: Muskazon ilacı sersemlik ve baş dönmesi gibi durumlara sebep olabileceğinden dolayı dikkat gerektiren işlerde çalışanlar tarafından kullanılmamalıdır.

Fiyat

Muskazon 250/300 mg 20 tablet 2019 güncel satış fiyatı 9.50 TL’dir.

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 59 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Paxera Nedir? Kullanıcı yorumları
Tears Naturale Göz Damlası Nedir?
Terkur Krem Nedir?
Efercal Nedir? Etkileri ve Kullanımı

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara