Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Euthyrox Nedir ? Yan Etkileri ve Kullanıcı Yorumları

Tiroid bezi hastalıklarında uzman hekimler tarafından sıklıkla tercih edilen euthyrox ilacı, tüm dünyada güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Genellikle tiroid bezi yeteri kadar çalışmadığı zaman, hipotiroidi denilen klinik bir tablo oluşur.

Tiroid bezi nodüllerinden olan guatr hastalığında da benzer tablolar oluşmakla birlikte uzman hekimler hastalarına euthyrox ilacını reçete edebilmektedirler. Hastalar, doktorların tavsiye ettiği şekilde piyasada çeşitli preparatlarda bulunan bu ilaçları önerilen dozlarda kullanmak zorundadırlar. Aksi takdirde tiroid bezi patolojileri, tüm vücudu etkileyecek ve birçok sistem bundan zarar görecektir. Çünkü tiroid hormonu eksikliği ciddi hastalıklara yol açar.

Köpek Dünyası

İlaç düzenli bir şekilde kullanılmadığı takdirde hastaların tiroid bezi patolojilerine ek olarak birçok sistemik hastalıkları da meydana gelebilir.

Euthyrox
Euthyrox

Kullanım Alanları

Tiroid bezi hastalıklarında tiroid bezi kanserlerinde ve nodül guatr gibi durumlarda uzman hekimler tarafından hastalara reçete edilebilen bu ilaç, bir hormon preparatıdır.

Tiroid hormonu eksikliğinde ilacı kullandığınız takdirde vücudunuzda herhangi bir eksiklik yaşamamış olacaksınız. Çünkü bu ilacı kullanmakla tiroid hormonunu replase durumuna getireceksiniz.

Etken Maddesi

Euthyrox ilacının etken maddesi levotiroksin sodyum’dur. Beraberinde birçok yardımcı maddeler bulunmakla birlikte bunların en önemlisi mannitol’dur.

Muadilleri

Levotiroksin, levothyrox, tefor duotab.

Yan Etkileri

Tüm dünyada tiroid bezi patolojilerinde güvenli bir şekilde kullanılan euthyrox ilacı kullanıldığı anda, çok sık olmamakla birlikte yüzde ve ciltte döküntüler, baş ağrısı ve gastrointestinal sistem patolojileri görülebilir.

Fiyatı

Euthyrox ilacının 2019 güncel fiyatı 6.60 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Mide bulantısı, kusma, kulaklarda uğuldama, kalp çarpıntısı, ateş basması ve ağızda iğrenç, metalik bir tat bırakması gibi berbat yan etkileri olan ve kullandığınız ilk 2 ay boyunca da yan etkileri geçmeyen ilaçtır. 6 aydır kullanıyorum

https://eksisozluk.com/entry/21347067

Dozajıyla hayat kurtarma ve kaydırma kapasitesini bünyesinde barındıran sentetik tiroid hormonudur.
dozu fazla gelirse, kalp çarpıntısı, az gelirse sürekli bir uyuşukluk, miskinlik, uyuklama hali yapar. herhangi bir tiroid hastalığından muzdarip olan kişi, ömür boyu 6 ayda bir kan tahlili yaptırarak tsh, t3 ve t4 düzeylerini ölçtürmelidir. endokrinolog tarafından da dışarıdan alınan ilaç dozu ayarlanmalıdır. kendisini sabahları mümkünse aynı saatlerde, aç karnına almak ve aldıktan yaklaşık 45 dakika sonra kahvaltı yapmak en idealidir.
ilaç dozundaki değişikliklerin vücutta hissedilebilmesi için minimum iki hafta geçmesi gerekmektedir. bugün alınan ilaç vücut tarafından iki hafta sonra kullanılır, etkileri de ancak o zaman hissetmeye başlanır.

https://eksisozluk.com/euthyrox–1534816

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 5625 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Efercal Nedir? Etkileri ve Kullanımı
E vitamini Nedir? Hangi Besinlerde Bulunur?
Coldaway C Nedir?
Levothyrox Nedir Etkileri Kullanıcı Yorumları

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara