Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Bebeklere Cep Telefonu Vermenin Zararları

Bebekler her ağladığında eline telefon vererek susmasını sağlıyoruz. Fakat bebeklere verdiğimiz telefon ilerleyen süreçte bebekte hastalıklara yol açabilir. Bebeklere cep telefonu vermenin zararları hakkında bir araştırma yaptık. Sizde ayrıntılı bilgi almak için yazımıza göz atabilirsiniz.

Cep telefonu kullanmanın zararları ne yazık ki anne karnındayken başlıyor. Elimizden düşürmediğimiz telefonun zararlarını duyunca sizde şaşıracaksınız.

Köpek Dünyası
Bebek ve Cep telefonu  Bebeğiniz için en büyük zarardır.
Bebek ve Cep telefonu Bebeğiniz için en büyük zarardır.

Önemli: Daha henüz anne karnında ki bebeğe telefon kullanarak zarar verdiğinizi biliyor musunuz?

Bebeklerin yemek yemesi, oturması için çoğu zaman ya telefon açıyor ya da televizyon açarak izlemesini sağlıyoruz. Bir an iyi yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bebek televizyon ve telefonda ki zararlı etkileri aldığı gibi bebekte iletişim bozukluğuna da yol açabiliyor.

Cep Telefonun Bebeklere Zararları

  • Cep telefonları etrafa radyasyon ve mikrodalgalar yayar. Bebeğimizin eline cep telefonu vererek mikrodalgalara maruz bırakıyoruz. Bu durum ilerleyen süreçte bebekte baş ağrısı, uyuşukluk oluşmasına neden olabilir.
  • Yapılan araştırmalar doğrultusunda 1 saatin üzerinde ki telefon kullanımı ilerleyen süreçte işitme kaybına neden olabilir.
  • Telefonun yaydığı ışınlar bebeğin gözlerine zarar vererek ilerleyen süreçte görme kaybına yol açar.
  • Bebek aktivite yapmayı, konuşmayı ve paylaşmayı öğrenemez.

Uyarı: 0-2 yaş bebeklere kesinlikle telefon, televizyon verilmemeli. En çok da bu süreçte alışan bebekler ilerleyen süreçte tam bir telefon bağımlısı oluyor.

0-2 yaş bebeklerin eline telefon verildiğinde konuşmayı öğrenemez. Ona bir şey sorulduğunda cevap vermez. Hatta ismine bile tepki vermez.

Ağladığı zaman bebeklerin eline telefon verdiğimizde her zaman verileceğini düşünür ve aynı davranışın tekrarlanmasını ister.

Obez bir gelecek yetiştirmemize neden olabilir.

Önemli : Cep telefonunu seviyor, cep telefonundan müzik açınca susuyor gibi davranışlarımız bebeğin telefon alışkanlığına neden olur. Annelerin bu konuda tutumlu olmaları gerekir. Böylece çocuklar daha az radyasyona maruz kalır. Hatta mümkünse çocuk yanında telefon kullanmamaya özen gösterin.

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 10 yazı
Hatice Kopargil
Hatice Kopargil
Şunlar da ilginizi çekebilir
Yenidoğan Bebeklerde Reflü
Rehber: Bebeklerin Ağlama Nedenlerine Çözüm Yolları
Bebeklerin Kusması İyi Midir? Neler Yapılmalı
Yenidoğan Bebek İhtiyaç Listesi

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara