Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Anti-em Nedir – Kullanıcı Yorumları

Anti-em otobüs, gemi, uçak gibi taşıt yolculuklarının mide bulantısı ve kusma gibi şikayetlerle çekilmez bir hal almasını önlemede kullanılan ilaçtır. Hekimler tarafından reçete edilebileceği gibi eczaneden reçetesiz olarak da temin edilebilir.

Anti-em Etken Maddesi

Anti-em her bir tabletinde 50 mg Dimenhidrinat etken maddesi ve mısır nişastası, laktoz, selüloz, etanol gibi yardımcı maddeler içermektedir.

Anti-em Kullanım Alanları

Anti-em temel olarak sallantı ve titreşim hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan mide bulantısı, baş dönmesi gibi durumların giderilmesinde ve kusmanın önlenmesinde kullanılır. Gemi, uçak, otobüs yolculuklarında ortaya çıkan bulantı ve kusma bu durumlara örnektir. Bunun yanı Meniere ve Vertigo gibi hastalıklarda ortaya çıkan kusma ve bulantı şikayetlerinin ortadan kaldırılması amacıyla kullanılabilmektedir. 

Anti-em Muadil İlaçlar

Anti-em ile aynı etken maddeye sahip ve etki bakımından benzer olan bir diğer ilaç ise Dramamine tablettir.

Anti-em Yan Etkileri

Anti-em yaş altı çocuklarda ve ciddi karaciğer yetmezliği olanlarda kullanılmaz.

Gebelikte “B” kategorisinde yer almakta olup gerek duyulduğunda kullanılabilir.

Anti-em ilacın en sık karşılaşılan yan etkisi uyuşukluk ve uyku halidir. Bunun yanı sıra çarpıntı, tansiyon düşüklüğü, ağızda kuruluk, solunum sıkıntısı gibi sık görülen yan etkileri bulunmaktadır.

İlacın daha seyrek görülen ciddi yan etkileri arasında ise bulanık görme, göz kuruluğu, kulak çınlaması, sersemlik, baş dönmesi, iştah azalması, ishal gibi durumlar yer almaktadır. 

Anti-em Fiyatı

Anti-em 50 mg 12 tablet bir kutu ilacın 2019 satış fiyatı 2.54 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Müthis uyku yapan bir ilaç. Konsantrasyon gerektiren işler yapılmadan önce kullanılmaması tavsiye edilir.

Gece yapılan otobüs yolculuklarında uyuyamayan benim gibi bir bünyeye ilaç gibi gelen ilaçtır. Otobüs kalkarken 2 tane atılır, 10 dakika içinde salyalar akarak uykuya dalınır, molada kalkılır 1 tane daha atılır gözler açıldığında yolculuk bitmiştir. hayırlı olsun..

https://eksisozluk.com/anti-em–94944

Kusma giderici hap ve fakat abuk subuk, hoş olmayan yan etkileri var. yolculuk boyunca mütemadiyen uyumanıza, molalarda uyandığınız vakit etrafa sersem sersem bakmanıza, algılama kapasitenizin düşmesine ve belki konuştukca saçmalamanıza sebep oluyor.

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 56 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Efercal Nedir? Etkileri ve Kullanımı
E vitamini Nedir? Hangi Besinlerde Bulunur?
Coldaway C Nedir?
Levothyrox Nedir Etkileri Kullanıcı Yorumları

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara