Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Arcalion Nedir? Muadili ve Kullanıcı Yorumları

Arcalion​ özellikle sınava hazırlananlar, yoğun iş hayatının stresi altında sıkışıp kalanlar, dinlense de kendini yorgun hissedenler ve hatta uyumaya vakit bulamayanlar tarafından adı sıkça duyulan ilaçtır. Peki bu sorunları yaşayan herkes bu ilacı kullanmalı mı? 

Arcalion Etkileri ve Kullanım Alanları 

Arcalion temel olarak kronik yorgunluk (asteni) tedavisinde reçete edilmektedir. Bunun yanı sıra kas hareketlerinin koordinasyonunu, uyanıklık halini ve dikkati artırır. Hafızayı güçlendirdiği ve bilgiyi tutma süresini uzattığı yapılan çalışmalarda tespit edilmiştir. 

Fotoğraf Kaynak: @arcalion

Arcalion Etken Maddesi 

Arcalion ilacınının her bir tableti 200 mg ​Sulbutiamin ​etken maddesi içerir. Bunun yanı sıra içerisinde glikoz, laktoz, sükroz gibi şeker yapı taşıları ve boyar maddeler bulunmaktadır. Sulbutiamin, 2 tiamin (Vitamin B1) molekülünden oluşmuş ve kan beyin bariyerini aşabilen sentetik bir maddedir. Beyne ulaşan Sulbutiamin’in sinir hücrelerinde yenilenmeyi uyardığı görülmüştür. 

Muadil İlaçlar 

Arcalion ile aynı etken maddeye sahip Enerion, Envitan gibi ilaçlar ülkemizde bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra Arcalion’a benzer etkiye sahip ilaçlar ise Anafranil, Gamal, Gamaflex’dir. 

Arcalion Yan Etkileri 

Arcalion tabletin çocuk ve ergenlerde kullanılabilirliği ile ilgili bilgi bulunmamaktadır. Gebelikte “C” kategorisinde olup zorunlu kalınmadığı müddetçe kullanılması önerilmez. Bunun dışında Arcalion ilacının yaygın olmayan bazı yan etkileri şu şekildedir: 

● Aşırı tutarsız davranışlar (ajitasyon) 

● Baş ağrısı 

● Titreme 

● Bulantı – Kusma 

● Etken veya yardımcı maddelere karşı alerji Günlük doz aşıldığında duygu uçuşmaları, aşırı keyiflilik hali (öfori) ve titreme görülebilir. Bu durumda doktorunuza başvurunuz. 

Fiyatı

Eczanelerde satılan Arcalion’un 2019 güncel fiyatı 43.70 tl.

Kullanıcı Yorumları

Odaklanma sıkıntısı,yorgunluk yaşadığım için hem çevremden hemde eczacının yoğun tavsiyesi üzerine başladım, 2 haftaya yakın kullandım ancak uyku düzenimi bozmak haricinde hiçbir etkisi olmadı.

https://eksisozluk.com/entry/96083652

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 56 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Efercal Nedir? Etkileri ve Kullanımı
E vitamini Nedir? Hangi Besinlerde Bulunur?
Coldaway C Nedir?
Levothyrox Nedir Etkileri Kullanıcı Yorumları

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara