Düğün öncesi cilt bakımı

zamedya

Gelin olmak dünyanın tüm ülkelerinde her kadın için en önemli anları ifade eder. Bu nedenle düğünlerde kadın her bakımdan güzel ve sağlıklı görünmelidir. Günler öncesinden cilt bakımınıza önem verirseniz düğün gününde o yoğun ve yorucu günü daha güzel görünerek daha sakin ve güzel geçirebilirsiniz. Bu yazımızda günler öncesinden yapmaya başlayacağınız doğal cilt bakım kürleri ve maskeleri ile bunu sağlamanız mümkün.

Cildinizi kısa bir sürede pürüzsüz ve yumuşacık yapmak mümkün. Bir kaç Cilt Bakımı tarifini aşağıda bulabilirsiniz.

Köpek Dünyası

Kil maskesi

Cildinizin yumuşak ve pürüzsüz görünümü için uygulanabilir.

Tarif: 1 yemek kaşığı zeytinyağını , 1 yemek kaşığı kil ve 1 tatlı kaşığı ılık su ile karıştırıp göz çevresi hariç , yüz ve boynunuza uygulayıp 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır.

Maskenin diğer bir ipucu’da ; cildiniz yağlı ise 1 tatlı kaşığı limon , cildiniz kuru ise kil maskesine 1 yemek kaşığı bal eklemeniz gerekir.

Bal Maskesi

Cildinizi gerçekten yumuşatıyor, düzenli uygulamanız önemli

1 adet muzu ezip püre haline getirdikten sonra 1 yemek kaşığı balla karıştırıp yine göz çevresi hariç yüzle boynunuza uyguladıktan   15 dakika sonra ılık su ile durulayın.

Yeşil çay maskesi :

Yüzünüz için Detoks ( Sivilcelerinizi için kullanabilirsiniz )

3 yemek kaşığı bal ve 1 poşet yeşil çayın içini iyice karıştırıp göz çevresi hariç yüz ve boynunuza uyguladıktan 15 dakika  sonra ılık su ile durulayın.

Gelin Makyajında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Paranıza kıyıp mutlaka porselen makyaj yapın demiyorum ama o kadar saat kusursuz bir makyaj ( en azından çok daha az akan ) olması açısından projesyonel bir makyaj uzmanından porselen makyaj yaptırmanız yerinde olacaktır.

Ağır makyajdan özellikle düğün günü mutlaka kaçının, göz altlarınızın aydınlık olmasını yine alnınız, yüz kontrastınızın doğru yapılmış olması da önemlidir. Daha fazla makyaj tüyoları için Makyaj bilgilerine göz atabilirsiniz.

Gelin Makyajı

Yazar Hakkında
Toplam 24 yazı
zeyrekli
zeyrekli
Şunlar da ilginizi çekebilir
İpek Kese nedir? Cilde Faydaları
Pirinç Suyu / Sütü Nasıl Yapılır?
Holografik Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?
Neon Makyaj Nedir? Nasıl Uygulanır ve Makyaj Malzemeleri

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara