Göğüslerin Sarkmasına Sebep Olan Alışkanlıklar Nelerdir?

zamedya

Meme sarkmasının, yaşlandıkça herkesin karşılaştığı doğal bir süreç olduğunu biliyoruz. Yaşlanma yüzün canlılığını ve görünüşünü etkilediği gibi göğüsleri de etkiler. Yaş aldıkça göğüslerin sıkılığı azalır ve yer çekimine yenik düşer.

Göğüsler sadece yaş veya genetik nedenlerle sarkmaz. Bazı kötü alışkanlıklar da göğüslerin sarkmasına sebep olur. Göğüslerin sarkmasına sebep olan alışkanlıklar nelerdir? Birlikte keşfedelim.

Köpek Dünyası

Göğüslerin sarkmasına sebep olan alışkanlıklar

Yanlış sütyen kullanımı sütyen sarkmasını önemli ölçüde etkiler

Yanlış sütyen kullanımı

Birçok kadın bedenine uygun sütyen giymez. Bedene uygun olmayan sütyen giymek göğüslerin sıkılığını etkileyen en büyük etkenlerden biridir. Göğüslerinizin şekline tam oturan ve onları tam olarak destekleyen bir sütyen giymek önemlidir. Bunun için, sırtınızı santimetre cinsinden ölçüp göğüslerinizin boyutuna uygun kabı öğrenmeniz gerekir.

Ani kilo değişimi

Uygulayıp bıraktığınız diyetler yüzünden sık sık kilo alıp veriyorsanız genel sağlığınız gibi göğüsleriniz de bundan olumsuz etkilenir. Her kilo alıp verdiğinizde göğüslerin dokusu bir gerilir bir gevşer. Bunun sonucunda göğüsler sarkmaya başlar. Bu aynı zamanda göğüsler üzerinde cilt çatlaklarına da neden olur. Rekor sürede önemli bir kilo kaybı vaat eden diyetlerden kaçınıp sağlıklı ve dengeli beslenmenizi sağlayan bir diyet uygulamak en iyisidir.

Hareketsiz Yaşam Tarzı : Kaynak https://lungdiseasenews.com

Hareketsiz yaşam

Hareket etmeyen kadınlarda meme sarkması daha yaygındır. Göğüs kaslarını çalıştırmazsanız göğüsler sıkılığını ve elastikiyetini daha büyük oranlarda kayber ve sarkar. Bunu önlemek için hareketli bir günlük hayat benimseyin ve göğüs kası çalıştıran egzersizler yapın.

Duruş Pozisyonları – Yani dik ya da kambur durmak göğüs sarkmasını da etkilemektedir. Resim kaynak: https://yourfamilychiro.co.za/

Dik durmamak

Kambur durmak – dik durmamayı da meme sarkmaları nedenlerinden sayabiliriz. Tüm günü yanlış bir duruşla geçirmek göğüslerin sıkılığını azaltır. Öne eğik duruş hem göğüsler hem de sırt için zararlıdır. Ayaktayken ve otururken dik bir duruşunuz olmalıdır. Otururken sırtınızın sandalyeye tam olarak dayandığından emin olun. Bu duruşunuzun bozulmasını engeller.

Güneşten korunmamak

Plaja gittiğinde, göğüs gibi vücut bölgelerinde yumuşaklıklarını ve sıkılığını önemli ölçüde etkileyebilecek güneş kremi uygulamayı unutabilirsiniz. Boyun ve göğsün derisi çok hassastır ve UV ışınlarından daha çok etkilenir. Güneş kremi kullanmadığımızda bu bölge sıkılığını kaybederek kırışmaya başlar. Bunun için en az 30 faktörlük bir güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin ve günün en sıcak saatlerinde güneşlenmeyin.

Sigara kullanımı

Sigara, göğüslerin sarkmasına sebep olan alışkanlıklar arasındadır. Sigara, genel sağlık ile birlikte cilde de çok zararlıdır.

Kollajen üretimini azalttığı için cildi kurutur ve cildin esnekliğini ve canlılığını azaltır.

Sigarayı bırakmak için bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 5635 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Kocaeli Burun Estetiği ve Sağlığı
Meme – Göğüs Estetik Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
K vitamini Hangi Besinlerde Bulunur? Faydaları ve Zararları Nelerdir?
Yüz Tipi Nasıl Belirlenir

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara