Tüm Saç Renkleri

Sivilce Zannedebilirsiniz Ama Sinek Lavrası: Botfly

Belki’de dünyanın en iğrenç – en zararlı sinek türü olan Botfly lavralarını insan ve hayvanların deri altına bırakmakta. Zamanla deri altında büyüyen lavralar tıpkı bir sivilce gibi deride görünmekte ve şişlik kızarıklık ve iltihapa neden olmakta. Genellikle Güney amerika ve Afrika gibi tropikal alanlarda yaşayan Botfly sineği ile ilgili sosyal medya’da özellikle aşağıda videosu’nuda paylaştığım youtube’da gerçekten iğrenç görüntülerle karşılaşabilirsiniz.

Vücudun her noktasına deri altına yerleşen bu lavralar zamanla büyümekte ve sonrasında da operasyon ile alınmadığı taktirde vücudun deri altına yerleşen – Etle beslenen – ve bazı vakalarda beyne kadar ulaşan ve beyni yiyen kurtçukların da olduğu bilinmektedir.

Köpek Dünyası

Güney Amerika’da genç bir kadının omuz ve kollarından çıkartılan 5 adet et yiyen sinek lavrası. Olur da başınıza gelirse acilen tıp merkezine gitmelisiniz. Çıkartılma yöntemi ise girdiği deliği tamamen kapatmak ve sonrasında havasız kalan lavraları cımbızla çıkarabilirsiniz.

İlk başta sivilce olarak görebileceğiniz şeyler aslında bir sinek lavrası olabilir. Genç kadının vücudundan tam olarak 5 tane sinek lavrası çıkartıldı.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5676 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
İnternette Kahve ve Tarot Falı Baktırabileceğiniz Platformlar
Yeni BC Fibre Forec İle Saçlar Kırılmaya Karşı 10 Kat Dayanıklı
Meltem Miraloğlu’nun Son Hali ve bir Dram
2019 Sonbahar – 2020 Kış Saç Trendleri

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara