Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Türkiye’de kadın işverenler Kadın Çalışan İstihdam Ediyorlar

zamedya

Türkiye’de kadın girişimcilerin çalışan sağlarken ilk tercih ettiği çalışanların da kadın olması kadın dayanışmasının en net göstergelerinden biri olarak görülebilir.

Türkiye nüfusunun %50’si yani yarısı olmasına karşın Türk kadınının ekonomideki yeri çalışma verilerine baktığımızda çok yetersiz. Tuik verilerine göre; iş gücüne katılım oranı %33 ve istihdam oranı %29 oranında. ( 2017 Araştırması )

Türkiye’deki girişimci kadınların bir dernek çatısı altında var olmasını sağlayan KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği)’in Başkanı Emine Erdem oluşturdukları Türkiye Kadın Girişimcilik Endeksi ile birlikte kadın girişimcilerin çalışan sağlarkan öncelikli olarak yine kadın çalışanlar tercih ettiğini belirtti. 438 kadın girişimcinin görüşüldüğü araştırmada Emine Erdem şu açıklamalarda bulundu:

Köpek Dünyası

“Girişimci kadın kadına dokunuyor. Kadın girişimci ilk 5 çalışanını kadın alıyor. Daha çok kadınlara istihdam sağlıyor. Bu da bize kadın girişimci sayısının artmasına ekonomiye yaptığı katkıyı nasıl artırdığını gösteriyor”

Yazar Hakkında
Toplam 5635 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Saç Rengini Koruyan Bakım Setleri Schwarzkopftan
Büyük Bedenlerin Moda Yarışması: Doya Doya Moda
2020 Yılbaşı Kombin Önerileri
Kadın Dizi Oyuncularının Ünlü Olma Aşamaları

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara