Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Dünya Kadın Çiftçiler Günümüz Kutlu Olsun!!

zamedya

Ülkemizde yaklaşık olarak 2.5 milyon kadın çiftçimiz bulunmakta ve bu kadınlar yaz ayarında günde 16-17 saat çalışmakta.

Köy hayatını az çok gözlemleyen, içinde bulunan herkesin bileceği gibi kırsal’da köy hayatında yaşayan kadınların çalışma hayatında en az erkekler kadar hatta erkeklerden daha çok iş yükünü üstlendiklerini bilir.
Kırsalda kadın hem ev işlerinde hemde tarla işlerinde, bağ bahçe işlerinde çalışmaktadır. Bununla birlikte günlük ücretli (yövmiye usulü) Olarak hem kadınlar hem de çocuklar sabah 5’de çalışmaya başlayıp akşam güneş batana kadar çalışmaya devam etmekte ve 12 saatlik çalışma için de günde 60-70 tl gibi düşük ücretler almaktadır.

Köpek Dünyası

Tarımsal üretime, ekolojik yaşama bu kadar katkı sağlayan kadınların maalesef değerinin hem aile kurumunda hemde devlet kurumunda ve toplumasl yapıda bulunmadığını görmek bizi üzüyor.

Köyde yaşayan kadınlarımızın bu alanda ekonomik özgürlüklerinin de şehirde yaşayan kadınlara göre daha düşük olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda aile içi şiddet, baskı, öteleme, ötekileştirme, değersizleştirme gibi basılara daha çok maruz kaldıkları söylenebilir.

Ancak yine de kırsalda yaşayan özellikle ege ve batı trakya’da yaşayan köylü kadınlarla konuştuğumuzda kendilerini daha değerli ve mutlu hissettiklerini hatta şehirli kadınlardan daha az stres yaşadıklarını söylediklerini de belirtmek gerekir.

15 Ekim günü Dünya çiftçi kadınlar günü, tüm emekçi çiftçi kadınlarımıza sevgi ve saygılarımızla.

Yazar Hakkında
Toplam 5635 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Saç Rengini Koruyan Bakım Setleri Schwarzkopftan
Büyük Bedenlerin Moda Yarışması: Doya Doya Moda
2020 Yılbaşı Kombin Önerileri
Kadın Dizi Oyuncularının Ünlü Olma Aşamaları

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara