Tüm Saç Renkleri


Grunge Tarzında Giyinmek İçin Temel Parçalar

90’lı yıllarda başlayan Grunge akımı, özgür ruhlu kadınlar ve erkekler tarafından halen devam ettiriliyor.

Grunge giyim, alternative rock grupları ve onların üyelerininden esinlenerek ortaya çıkmış bir stildir. Biraz salaş, biraz karanlık ve biraz umarsız bir görünümü vardır.

Eğer sizde bu stili beğeniyorsanız ve size yakışacağını düşünüyorsanız bu parçaları dolabınıza ekleyebilirsiniz.

Flanel Gömlek

Flanel Gömlek

Rahatlığı ve kullanışlı olması sebebiyle kareli flanel gömlekler çok sık tercih edilirler. Özellikle Grunge giyim tarzı için vazgeçilmezlerdir. Bu stilin ilk akla gelen bir nevi imzası olan parçaların başında gelirler. Flanel gömlekler tişört üzerine de giyilebilir. Hem kadın hem erkek modasında bu kombin çok yaygındır.

Siyah Sweatshirt

Siyah Sweatshirt

Grunge gençler, siyah düz sweatshirtleri gündelik hayat çok fazla giyerler. Bunlar, siyah üzerinde beyaz yazıları ya da ufak baskıları olan sade kıyafetlerdir. Bazen koyu gri de siyahlarla karıştırılır. Çoğunlukla kapşonlu bu sweatshirtler oldukça da rahattır.

Baskılı T-Shirt

Baskılı Tişörtler

Baskılı eskitme tişörtler hem şık hem de grunge tarza uygun olarak gösterişsizdir. Bu tişörtler giyen kişiye daha çok karizmatik bir hava verir. Üzerlerinde müzik grupları ile ilgili yazılar ya da baskılar vardır.

Koyu Renk Bere

Koyu Renk Bere

Tamamlayıcı bir unsur olarak koyu renk bereler Grunge stilin seombollerinden biridir. Çoğunlukla siyah başta olmak üzere bordo, gri ve koyun yeşil olabilirler. Genellikle tişörtler ve gömleklerle kombinlenirler.

Siyah Diz Üstü Çizme – Bot

Siyah Botlar

Siyah düz taban bazen de platform botlar koyu renk kıyafetleri tamamlamak için idealdir. Sade olabileceği gibi bolca metal aksesuarlarla süslenmiş çeşitleri de vardır. Bazı grunge tutkunları ise el yapımı özel parçaları tercih ederler.

Metal Aksesuar

Metal Aksesuarlar

Grunge gençler, metal aksesuarları yoğun şekilde kullanırlar. Giyim tarzı sade olduğu için aksesuar kullanımını abartmak sorun olmaz. Metal takıların ucuz ve şık olması da bu tarzın avantajlarından bir tanesidir.

Siyah Deri Ceket

Kot ceketler de yaygın olmakla birlikte son yıllarda grunge kombinler genelde siyah deri ceketle tamamlanıyor. Erkekler daha bol deri ceketleri tercih ederken, kadınlar üzerlerine oturan dar ceketleri tercih ediyorlar.

Siyah Kotlar

Siyah kot pantalonlar günlük hayatta kurtarıcıdır. Üstelik grunge bolca aksesuar kullandığı için sade görünümden endişelenmeye gerek kalmaz. Flanel gömlekler, güneş gözlükleri ve metal takılarla görünümü dengelemek kolaydır. Bazıları eskitme siyah kotları tercih ederler ki piyasa da bulmak zor olsa da çok şık pantalonlardır.

Yazar Hakkında
Toplam 4591 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Sofistike Giyim Nedir? Örnek Giyim tarzları
6 Farklı Fular ve Şal Bağlama Modelleri
Bohem Giyim Tarzı Ve Kombinleri
2020 Renk Modası : Bakmadan Kombin Yapma

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara