Tüm Saç Renkleri

Travazol Krem Mantar ve İsilik Etkisi

Travazol Krem, dermatoloji uzmanları tarafından reçete edilen ve eczanelerde 16.20 TL üzerinden satılan bir cilt bakım kremidir. Başta mantar hastalıkları kaynaklı ortaya çıkan cilt problemleri olmak üzere birçok cilt probleminin tedavisinde kullanılmaktadır.

Travazol Krem Etken Maddesi

Kremin etken maddesi diflukortolon valerat olarak bilinen bir maddedir. Yüzde 1 oranında bulunan diflukortolon valerat maddesine ek olarak izokonazol adlı bir maddede bulunmaktadır. Yardımcı etken madde görevinde olan izokonazol yüzde 0.1 oranında bulunmaktadır.

Travazol Krem Etkileri

Özellikle mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan krem, ciltle alakalı birçok konuda da kullanılabilmektedir. Bakteriyel cilt enfeksiyonları, sivilceler, iltihaplar, egzama gibi cilt problemlerinin tedavisinde de önemli bir rol oynamaktadır.

Travazol Krem Yan Etkileri

Yaygın olarak görülen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat bazı durumlarda alerjiye bağlı olarak:

⦁ Nefes darlığı ve nefes almakta güçlük
⦁ Yüzde şişme
⦁ Boğazda şişme
⦁ Karın ağrısı
⦁ Mide bulantısı
⦁ Baş dönmesi yaşanabilir.

Travazol Krem Muadili

İlacın etken maddesine göre birçok farklı muadili bulunmaktadır. Bu eşdeğer kremler arasında ise en çok tercih edilenler:

⦁ Fungiod krem
⦁ Travazol krem
⦁ Oly krem
⦁ Fungajen krem
⦁ Tracovol krem

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5665 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara