Tüm Saç Renkleri

Otrivine Burun Spreyi Nedir?

Otrivine Burun Spreyi ne işe yarar: Burun damarlarını daraltmak suretiyle burun tıkanıklıklarını açan ve daha rahat nefes almanızı sağlayan bir üründür.

Özellikle soğuk algınlığı, nezle veya alerjiye bağlı olarak ortaya çıkan burun akıntılarını geçirmekte kullanılır. Otrivine Burun Spreyi kullanımını takip eden birkaç dakika içerisinde etkisini gösterir.

Otrivine Burun Spreyi fiyatı 2019 yılı itibari ile 9.5 TL’dir.

Otrivine Burun Spreyi Etken Maddesi Nedir?

Otrivine içerisinde etken madde olarak ksilometazolin hidroklorür bulunmaktadır. Her 1 ml Otrivine içerisinde yaklaşık olarak 1 mg kadar bulunur. Ayrıca yardımcı etken madde olarak ise benzalkonyum klorür, disodyum edetat, sodyum dihidrojen fosfat ve sodyum klorür bulunmaktadır.

Otrivine Burun Spreyi Etkileri Nelerdir?

Doz ayarlı kutularda satılan Otrivine, burun delikleri üzerinden uygulandığı zaman dakikalar içerisinde alerji ve grip gibi nedenlere bağlı ortaya çıkan burun akıntılarını geçirir. Kullanımından itibaren yaklaşık olarak 12 saat kadar etkilidir.

Otrivine Burun Spreyi Muadili Nedir?

Otrivine muadili olarak gösterilebilecek birçok farklı burun spreyi bulunmaktadır. Özellikle Otrivine muadili olarak:

  • Nasovine nazal sprey
  • Zolin burun spreyi
  • Naze burun spreyi
  • Berkolin burun spreyi
  • Zylazol burun spreyi

Otrivine Burun Spreyi Yan Etkileri

Otrivine burun spreyi yan etkileri genellikle alerjiye bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Özellikle yüzde ve boğazda şişme, nefes darlığı, göğüste sıkışma, ciltte kaşıntı ve kızarıklık, mide bulantısı, görme güçlüğü gibi durumları yaşamanız durumunda en yakın hastanenin acil bölümüne müracaat etmelisiniz.

Kullanıcı Yorumları

Bir aydır kullandığım sprey. Günde beş altı kez sıkıyorum. Mecbur kalmadıkça kullanmıyorum. Bahar alerjisinden dolayı tamamen tıkalı burunu iki dakika içerisinde açabiliyor ancak genizde acı bir tat bırakıyor.

Uzak durulmalı efendim. Öyle bir bağımlılık ki bu, az önce krize girip 1 ay önce aldığım şişeyi burnuma boşalttım etkisi azalmış diye. 
12 senedir ara vermeden kullanan biri olarak koku almamda ciddi azalma var.

https://eksisozluk.com/entry/87989250

2 günden fazla kullanılmaması gereken burun spreyidir. Burun mukozasını aşırı derecede kurutur. çok büyük bir sorun yoksa kullanılmamalıdır.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5604 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara