Hamile İç Giyim Çeşitleri

zamedya

Hamilelik süreci neredeyse bir kadının hem bedenen, hem de psikolojik olarak baştan ayağa değiştiği ve yenilendiği bir süreçtir. Elbette bu değişiklik seçimlerimize de yansımalıdır. En önemlisi de bu dönemde tenimizle bire bir irtibat halinde olan çamaşırları çok daha özenle seçmemiz gerekir. Hamilelik psikolojisi bu dönemde değişen beden yapısı ve ruh haline de yansıyacağından vücut ısısını yükselten hormon değeri daha fazla stresli hissetmemize neden olabilir. Bu yüzden hamile bayanların hamile giyim  iç çamaşırı seçerken özel dikişli dikimlerle tasarlanmış, özel ölçülerle kesilerek kalıplanmış olan ve hava alan ürünlere yönelmesi gerekir.

Hamile Bayanlar İç Çamaşırı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikle hamilelik döneminde çamaşır seçiminin altın kuralı ‘rahatlık’ tır…  Belki ilk aylarda vücudunuzda gelişen hormonsal farklılıkları ve yaşanan sıkıntıları hissetmiyor olabilirsiniz. Ama aydan aya bu değişiklikler kilo alımı, ödem ve şişlikler şeklinde kendini gösterecektir. Bu yüzden özellikle hamileliğin son aylarına varmadan önce çamaşır seçimlerinizi yaparak hazırlıklı olmalısınız. Unutmayın ki hamilelik süresince sizi en ufak şekilde huzursuz edecek bir şey direkt olarak bebeğinize yansıyacak ve o da en az sizin kadar rahatsız olacaktır. Hamilelik süresince en büyük fiziksel değişim yaşayacağınız noktalar;  büyüyen karın ve şişen göğüs kısımları olacaktır. Bu yüzden bel bölgesinde sıkışıklık yaratmayacak ve iz yapmayacak olan özel dikişli külotlar seçmeniz önemlidir. Bu dönemde bel ve göbek kısmını sıkıştırarak karna baskı yapan çamaşır lastikleri bebekleri rahatsız eden en büyük etkenlere dönüşür. Karında, bikini bölgesinde ve bacaklarda oluşacak olan kesik izleri doğru çamaşır seçmediğinizin bir alameti olabilir.

Köpek Dünyası

Hamilelere Özel Sütyen, Külot Ve Çorap Modelleri

Hamilelik döneminde şişen göğüsler de normal yapıdaki sütyenleri kullanmanıza engel teşkil eder. Bu yüzden rahat kesimlerdeki sporcu atletleri, bünyesinde demir barındırmayan desteksiz sütyen ve emzirme sütyenleri hamile bayanlar için uygun olacaktır. Egebe.com hamile giyim  kategorisinde yer alan iç giyimürünleri arasında; düşük belli ya da yüksek belli dantelli ya da dantelsiz formlarda hijyen ve sağlıklı kesimlerdeki birçok külot modeli bulabilirsiniz. Yine tercihinize göre kalın – ince askılı normal ve emzirme sütyenlerine bu sayfalardan erişebilirsiniz.  Ayrıca hamilelere özel tasarlanmış çorap modelleri de alternatifler arasında yer almaktadır.

Yazar Hakkında
Toplam 5635 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Hamile bayanların doğum sonrası dikkat etmesi gerekenler
50 Adet Hamile Giyim için En Güzel Elbise Modelleri
Hamile Giyim için 50 farklı Kombin Önerisi
Gap 2015 Hamile Giyim Modelleri

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara