Tüm Saç Renkleri
peçetelerbaskılı peçete

Dideral Nedir? Muadili Nedir – Etekileri ve Fiyatı

Dideral ağız yolu ile alınan bir çeşit sakinleştirici ilaçtır. 50’li tabletler halinde satılan bu ilaç kesinlikle ve kesinlikle hekim gözetiminde kullanılmalıdır. Psikiyatristler tarafından yazılan bu ilacın en önemli etkisi ise adrenalin hormonun etkilerini azaltarak kişiyi sakinleştirmektir. Eczanelerden reçete ile temin edilen bu ilacın 50’li tablet fiyatı 8.00 TL’dir.

Dideral Etken Maddesi

Propranolol Hcl ana etken maddesidir. Ayrıca içerisinde mannitol, jelatin, stearik asit gibi yardımcı etken maddelerde bulunmaktadır.

Dideral Etkileri Nedir

Adrenalin hormonuna bağlı olarak kan akışının hızlanması, kalp atışının hızlanması, heyecan, stres gibi durumlarda kişiyi sakinleştirme ve adrenalin hormonunun etkisini azaltmak amacıyla kullanılır. Özellikle aşırı sınav kaygısı olan kişilerde, toplum önünde konuşma kaygısı olan kişilerde kullanılmaktadır. Psikiyatristler tarafından yazılan bu ilacın bir çok yan etkisinin olduğunu ise belirtmek gerekir.

Sosyal fobi sorunlarında da kullanılabilmektedir. Performans anksiyetesin’de etkindir.

Esansiyel tremor, ( yani nedeni belli olmayan titreme ) tedavisinde de kullanılmaktadır.

Dideral Yan Etkileri

  • Cinsel isteksizlik
  • Kan değerlerinde dalgalanmalar
  • Yorgunluk, halsizlik, uyku sersemliği
  • Görme problemleri
  • Uyku problemleri
  • Bulantı, kusma, mide ağrısı
  • Hafıza kaybı
  • Baş ağrısı ve baş dönmesi

Dideral Muadilleri

İlacın tek muadili bulunmaktadır. Hemangiol Oral Çözelti ilacın muadili olarak kabul edilmektedir.

Kullanıcı Yorumları

Sahneye çıkmadan önce, sınava girmeden önce, konuşma yapmadan önce, herhangi bir huzursuz heyecan öncesinde alınır, sevindirir.

Asıl amacı dışında kullanılmaması gereken, ilk başta zamanı hızlandırdığı düşünülen fakat tek yaptığı sizi yavaşlatmak olan ilaç. bahsedildiği gibi sınav öncesinde kullanılacaksa tek faydalı kullanımı diğer öğrencilere içirip çan eğrisini düşürmek şeklinde olacaktır.

https://eksisozluk.com/entry/7285126

Düzenli olarak alınmasına gerek olmayan adrenalin bloklayan ilaç. sunumlarda sınavlarda fazla heyecanlanan şahıslar için büyük kurtarıcıdır kendisi, yarım tablet alınması bile rahatlatır, zihni açar.
not: tam tablet almayın, yutkunmak inanılmaz zorlaşıyor.

https://eksisozluk.com/entry/14583646

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5646 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara