Tüm Saç Renkleri

Primolut N Ne İşe Yarar, Muadilleri Nedir, Fiyatı Ne Kadar

Bayanları ilgilendiren bir ilaç hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Birçok bayan bu ilaç hakkında sürekli detaylarını soruyor. Bugünkü bahsedeceğimiz konu primolut n isimli ilaç hakkında olacaktır. Primolut adet geciktirici ilaç olarak bilinmektedir, tabiki sadece adet geciktirmiyor. Adet ve bayan hormonları ile ortaya çıkan birçok sorunu çözüyor. Üretimi Almanya’da yapılan bu tabletin ülkemizde Bayer İlaç Sanayi eczanelere tedarik edilmektedir. Adet olamama, adet(regl) sıkıntıları, adet zamanın değişmesi gibi birçok kadın hastalıklarına çare olan bu formül beyaz sarı kutularda satılmaktadır. Eczanelerde reçete ile alınması mümkündür. Günümüzde binlerce bayan tarafından kullanılmaktadır. Güzel sonuçları olması ve işe yaramasından dolayı da her geçen gün daha fazla kullanılmaktadır. Bu ilaçla ilgili kafanıza takılan tüm soruları www.kombinkadin.com adresinden öğrenebilirsiniz. Bu sitede çok daha detaylı bilgiler bulunmaktadır.

Primolut-N, 30 tabletlik ambalajlar halinde bulunan bu ilaç kadınlarda rahim iç tabakasının dağılmasını önleyici ve adet geciktirici etki yapmaktadır. Özellikle adet geciktirici olarak kullanılmasına rağmen rahim kaynaklı kanama bozukluklarında, adet görememe durumunda, adet öncesinde yaşanan rahatsızlıkların tedavisinde, meme dokusunun adet döngüsüne bağlı olarak bozukluk ortaya çıkmasında kullanılır. Primolut-N fiyatı 2019 itibari ile 14.02 TL’dir.

Kurabiye Fincan

Primolut Nasıl Bir İlaçtır?

Primolut nedir 30’lu tablet formlarında adet ile ilgili tüm rahatsızlıklarda kullanılan sarı kaplı ilaçtır. İçindeki tabletlerin rengi beyazdır ve açıldıktan sonra hemen kullanılmalıdır. Birçok bayan tarafından ecza dolapların sürekli bulundurulur. Etken maddesi noretisteron isimli bileşendir. İçeriğine baktığımızda güçlü bileşenler mevcut ve bunlarda insan vücudu için zararlı olmayacaklardan seçilmiştir. Kullanmak isteyenler için içeriğin sorunsuz olduğu bilgisini verebiliriz.

Nerelerde Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

Ne işe yaradığını altta listeledik. Bu kullanım yerlerinde bu ilacı tercih edebilirsiniz, doğru noktada kullanmanız size çok iyi sonuçlar sağlayacaktır.

  • Adet(regl) olmadan önce ortaya çıkan sıkıntıların tedavisinde
  • Adet olamama durumun tedavisinde
  • Adet normal döngüsünden önce ve sonra olması durumunda
  • Rahmin iç yapısının çeşitli hastalıklara karşı korunması için
  • Memenin yapısında ortaya çıkan bozukluklarda
  • Adeti daha ileri bir tarihte olmasını sağlamak için kullanılır.

Primolut-N Etken Maddesi Nedir

Primolut-N tabletleri içerisinde etken madde olarak 5 mg Noretisteron kullanılmaktadır. Noretisteron’a ek olarak yine içerisinde laktoz, mısır nişastası ve magnezyum stearat bulunmaktadır.

Primolut-N Etkileri Nedir

Primolut-N ilacının en büyük etkisi adet geciktirici olmasıdır. Bir çeşit progesteron hormonu olan noretisteron sayesinde Primolut-N, rahim iç dokusunun parçalanmasını engelleyerek adet kanamasını geciktirir.

Nasıl Kullanılır?

Doğru kullanımlar çok önemlidir, fayda görmek içinde kesinlikle kullanım şekline uymak gerekmektedir. Birçok ilaç kullanan kişi yanlış şekilde kullandığından istediği yararı göremiyor.

-Doktora gidip bu ilacı reçete etti iseniz doktorunuzun size sunduğu kullanım şekline uyun. Doktorunuz herhangi bir öneride bulunmadı ise aşağıdaki gibi kullanmalısınız.

-Ortalama olarak bir günde 2 ya da 3 tablet kullanılmalıdır. Bu doz geçirilmemelidir.

-Bu tabletler tek parça halinde çiğneme yapılmadan bol su ile yutulmalıdır.

-Çocuklarda kesinlikle kullanmayın, hamile ve emziren kişilerde mutlaka doktor reçete ise kullanmalıdır.

-Kalp krizi ve beyin kanama riski olanlar ise kesinlikle bu ilaçtan uzak durulmalıdırlar.

-Meme kanseri olan bayanlarda bu ürünü kullanmamalıdır.

Ne Gibi Yan Etkileri Bulunur?

Primolut yan etkileri bulunmaktadır bunları bilerek hareket etmenizde fayda vardır. Bu yan etkiler görülme durumunda kullanımı durdurup doktorunuza muayene olun.

-Cilt renginin sarıya dönmesi ve sarılık ihtimali

-Vücutta ödemin meydana gelmesi

-Soluk alıp vermede zorluk

-Mide de bulantı durumu

-Ciltte ışığa karşılık hassasiyet

-Baş bölgesinden dönme

Fiyatı Ne Kadardır?

Primolut fiyat 18.74 TL’den satılmaktadır. Eczane dışında herhangi bir yerde satışı yoktur. Reçeteli ile satılmaktadır, reçete edildiğinde devlet tarafından edeli karşılanmaktadır. Bunun yanında paketi yırtık ürünleri almayın. Doğru yerde muhafaza edin özellikle çocuklardan uzak tutun. 25 derecede rutubetsiz. yerlerde saklayın.

Muadilleri Nelerdir?

Primolut muadileri bulunmaktadır. Tabi ki muadilleri tam aynı etkiyi göstermiyor ama yakın sonuçlar alabilirsiniz. Bu ilacı çeşitli sebeplerden dolayı bulamazsanız aşağıda size saydıklarımızdan birini kullanabilirsiniz.

  • Tarlusal tablet
  • Cyclo-Progynova draje
  • Lutenyl
  • Duphaston

Kaynak: https://kombinkadin.com/primolut-n-nicin-kullanilir-fiyati-nedir-kullananlar-memnun-mu/

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5671 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (1 Yorum)
kısa saç
kısa saç Cevapla
- 12:37

Sitenizde aradadığım tüm bilgileri bulabiliyorum, çok teşekkürler sitenizi seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara