Tüm Saç Renkleri

Boyanmamış Siyah Saçı Sarı Saç rengine Açmak

En çok merak edilen konulardan biri kuaföre gitmeden daha önce boyanmamış siya ( Yada koyu kahverengi tonlarda ( 1 ile 3 numara ) Saç rengini açık sarı – Küllü sarı saç rengine çevirmek.

Bu Kolay bir işlem değil: Kuaförlerde bile uygulanırken yaklaşık 4 ile saatinizi alabilir. Ve bunun için kuaföre 300 ile 600 tl arasında ödeme yapmanız gerekebilir. Saçınızı yıpratmadan / Yakmadan siyah saç renginden sarı saç renk tonlarına kadar açmak ( Yaklaşık 12 ile 8 ton kadar açmak ) kolay bir işlem değildir ancak evde uygulayarak bunu yapabilirsiniz.

Kurabiye Fincan

İnstagramdan @patilivitrin‘in paylaştığı saç açma işlemini ve boya işlemini sizlere buradan aktarmak istiyorum.

Koyu Renk Saçları Açma İşlemi

Saç açma işleminde Türkiye’de kuaförlerin ve Avrupa ve Amerika’da tüm kadınların en çok kullandığı saç açıcı wella blondor açıcı ve oksidanlardır. Aynı şekilde İgora Vario Blond Plus Mavi Toz Saç Açıcı ‘da aynı kalitede son derece başarılı bir açıcıdır. 2019 fiyatı 450 gr 75 tl civarındadır. Ayrıntılı bilgili ilgili konularda bulabilirsiniz.

Saçların yıpranmaması için: Saçımızı açmadan önce en az 2 ay önceden Olaplex No:5 saç kremi ile saçlarımızı haftada 2 kere saç kremi şeklinde kullanıyoruz.

Saç Açma İşleminde Kullanılacak Olanlar

1- İgora Vario Blond

2- 30 vol oksidan

Toz açıcı ile oksidanı boya kabında karıştırıyoruz.
Havlu ile ensemizin tamamını kaplayacak şekilde saçlarımızı üste alıp sabitliyoruz.
Krepe tarağıyla saçınızı tutamlara ayırıyoruz ve Eldiven ile birlikte
var olan karışımzı tüm saçınıza eşit miktarda uygulayın.
Saç diplerinize sürerken dikkatli davranıyoruz ve saç köklerinizin daha az yıpranması için saç diplerine sürülmemesine dikkat ediyoruz.
Tüm saça uyguladıktan sonra 10-15 dakika bekleyin. Ve saçımızı sonrasında duruluyoruz.

Bu işlem sonrasında saçlarınız 5/6 ton kadar açılacak ve turuncu tonlarda olacaktır. Haftada bir kere ve 3 hafta boyunca yapabiliriz saçlarımız en son açılma işleminde artık dore sarı tonlarında olacaktır.

Saçı Sarıya Boyama İşlemi

Bu işlem sonrasında saçlarınızı sarı saç boyalarında hangi renk isterseniz boyayabilirsiniz. İgora Royal ve Loreal sarı saç boyalarında en iyilerindendir.

Yukarıda paylaştığım saç rengini elde etmek için Loreal Excellence  10 ve 9.1 ( Açık sarı ve Küllü sarı ) saç boyalarını karıştırıyoruz. Aynı zamanda bu karışımın içine tutunculuğu alsın diye Igora 0,22 boyadan fındık tanesi kadar, fazla dore olmasını engellemek için de Igora Silver White’dan çeyrek tüp eklemelisiniz.

Daha fazla küllü sarı elde etmek için ise saçlarınızı boyadıktan 15 gün sonrasında istediğiniz bir küllü sarı saç boyasına boyayabilirsiniz.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5660 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara